beginner kde najdem drivery

Sekcia: Hardware a Drivery 05.11.2006 | 19:29
ivo   Návštevník
Catue, som Linux beginner, mam Suse 10.1 a stroj HP Compaq nx6110, kde najdem drivery pre graficku, atd. Ako ich nainstalujem. S prikazovým riadkom este moc nie som kamarat. dakujem
    • Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 17:27
      Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
      A co tak skusit trochu patrat a pouzit vlastnu hlavu a google? Nechcem ta odradit, ale tato tema je premielana pravidelne na snad vsetkych forach. Skus sa pozriet na stranku nvidie a zacat tam. So Suse skusenosti nemam ale predpokladam, ze budes musiet instalit kernel-source a potom z textoveho rozhrania spustit instalaciu stiahnuteho driveru zo stranky nvidie. Ale ako hovorim vyssie, skus hladat.
      • Re: Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 17:39
        WlaSaTy   Návštevník
        pokial ma ten notebook grafiku od nvidie a nie napriklad intel i915 alebo ako to bolo v pripade jeho silnejsieho brata s centrinom (nc6110) ati r9200. lspci napovie :-)
      • Re: Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 17:41
        ivo   Návštevník
        pravdopovediac moc sa mi nechce hladat :( ale nic ine mi neostava este by som sa rad spytal ako sa co najrychlejsie naucim robit s linuxom, po vsetkych strankach?porad plis, mam nejaku 900 srankovu knihu o linuxe tak to citam a skusam, staci to?
        • Re: Re: Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 18:53
          Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
          Na nete najdes kopu literatury zaoberajucej sa linuxom. Pre Mandrivu vysla napr. slusna knizka od I. Bibra, zacinal som z nej pred nejakym rokom a dost mi pomohla. Pomozu ti aj diskusne fora, napr. pre Suse skus hladat odpovede tu: http://www.suseportal.cz/ A radost z toho, ked objavis to, co pred tebou uz tisic krat niekto objavil je na nezaplatenie, ver mi :-)
    • Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 19:21
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      spusti to (predpokladam ze X) cez framebuffer, malo by ti to ist v pohode
    • Re: beginner kde najdem drivery 05.11.2006 | 19:29
      123   Návštevník
      http://cs.opensuse.org/Karty_NVIDIA