mandriva-hviezda

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2006 | 16:37
mdkman   Návštevník
Nainstaloval som mandrivu a prostredie KDE, ako sa zbavim tej skaredej hviezdicky v panely? Chcel bi som tam logo Kde. Thank you za odpoved
    • Re: mandriva-hviezda 07.11.2006 | 21:18
      -   Návštevník
      ak nenajdes iny sposob tak sa pozri ktora ikona je to v /usr/share/icons/ a nahrad/premenuj ju inou
      • Re: Re: mandriva-hviezda 08.11.2006 | 18:15
        help   Návštevník
        to sa neda, tu ikonu hviezdy som nasiel, ma nazov mandriva.png, ale ked akukolvek inu ikonu premenujem na mandriva.png, tak ta ina ikona sa zmeni na hviezdu, neviem ako je to mozne, ale nejaky iny sposob ako ju nahradit nie je?
        • Re: Re: Re: mandriva-hviezda 08.11.2006 | 20:40
          -   Návštevník
          to je cudne. ako si to premenovaval? robil si to ako root? skus to nejako takto (postup pre konzolu): cd /usr/share/icons/... (presun do daneho adresara - zadaj presnu cestu) su (tu potom zadaj heslo roota) mv mandriva.png mandriva-zaloha.png cp -p ina_ikona.png mandriva.png restartuj kicker alebo cele kde
          • Re: Re: Re: Re: mandriva-hviezda 08.11.2006 | 20:51
            -   Návštevník
            este jedna vec ma napadla: pod /usr/share/icons/... su stale k dispozicii ikony v roznych velkostiach takze ak si zmenil nazov pre 24x24 a tvoj dekstop pouziva velkost 32x32 tak sa ti to nemohlo prejavit velkost ikon je niekde v konfiguracii KDE (neviem teraz presne na ktorom mieste lebo kde som uz davno nepouzival)
    • Re: mandriva-hviezda 09.11.2006 | 10:36
      Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
      Urob nasledovne (ako root): 1. cp /usr/share/icons/crystalsvg/16x16/apps/kmenu.png /usr/share/icons/crystalsvg/16x16/apps/menuk-mdk.png cp /usr/share/icons/crystalsvg/32x32/apps/kmenu.png /usr/share/icons/crystalsvg/32x32/apps/menuk-mdk.png cp /usr/share/icons/crystalsvg/48x48/apps/kmenu.png /usr/share/icons/crystalsvg/48x48/apps/menuk-mdk.png cp /usr/share/icons/crystalsvg/64x64/apps/kmenu.png /usr/share/icons/crystalsvg/64x64/apps/menuk-mdk.png cp /usr/share/icons/crystalsvg/128x128/apps/kmenu.png /usr/share/icons/crystalsvg/128x128/apps/menuk-mdk.png 2. teraz chod do ~/.kde/share/config a edituj subor "kickerrc" - pod cast [KMenu] dopis: KmenuUseMdvIcon=false that 's it
      • Re: Re: mandriva-hviezda 09.11.2006 | 10:38
        Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
        aha, este nieco: myslim, ze je potrebny restart alebo aspon logout, nie som si isty, ale takto to fungovalo u mna..
      • Re: Re: mandriva-hviezda 09.11.2006 | 19:17
        mdkman   Návštevník
        a nestaci len ten bod 2? (teraz chod do ~/.kde/share/config a edituj subor "kickerrc" - pod cast [KMenu] dopis: KmenuUseMdvIcon=false) (nechcem nic pokazit, preto sa pytam 2x (2x meraj a raz rez...))
        • Re: Re: Re: mandriva-hviezda 09.11.2006 | 20:39
          Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
          nic nepokazis, mam to odskusane. Prvym prikazom zamenis "hviezdickove" ikony za logo kde a druhym zakazes defaultne nastavenu ikonu. Co sa stane ak pouzijes len druhy prikaz, priznam sa, ze neviem a skusat sa mi to teraz nechce :-) Daj vediet, ako si dopadol...
          • Re: Re: Re: Re: mandriva-hviezda 17.11.2006 | 20:58
            help   Návštevník
            jo stacilo iba dopisat KmenuUseMdvIcon=false a je to ok :) moc dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: mandriva-hviezda 21.11.2006 | 16:31
              Juraj   Návštevník
              Teraz uz len cakat, kedy ti ten konfigurak prepise nejake klikatko pri najblizsom update na povodne :D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandriva-hviezda 21.11.2006 | 16:37
                Juraj   Návštevník
                Pre istotu odober vsetkym userom vratane roota prava na zapis do tohoto suboru, u mandrivi cert nikdy nespi.
      • Re: Re: mandriva-hviezda 21.11.2006 | 15:50
        Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
        to uz treba robit tak zlozito? spominam si ze kedysi stacilo len prepisat ten menuk-mdk.png