problém s wireless kartou

Sekcia: Hardware a Drivery 11.11.2006 | 11:49
Avatar Zukov Ubuntu  Používateľ
Zdravím, mám problém s wireless kartou a celkovo mám pocit, že položka Networking ma nejako nemá rada. Môj problém je takýto: Mám notebook, ktorému Linux v poho detekoval Wireless, Ethernet aj Modem. Nahodilsom si do Ethernet všetky údaje, DNSko, IPčku a tak a net mi ide. Ale keď som skúšal spraviť niečo s Wireless, nastal problém. Dal som active a nech si nájde všetko pomocou DHCP. Lenže, okrem toho, že aktivovanie karty trvalo dosť dlho, tak karta sa neaktivovala. Keď dobehol časovač, Ethernet bol active, wireless tiež. Dal som OK, som čakal, že sa všetko uloží a bude pokoj. Vrátil som sa do Networking a Ethernet bol stále active a wireless not active. Skúšal som kadečo, vypol som ethernet, či sa nebijú, skúsil som vytvoriť location, ktoré mi tiež robili problémy, lebo nech som si vybral akúkoľvek location a vyšiel som z networkingpomocou OK, tak vždy, keĎ som sa tam vrátil, bola location prázdna a ja som si ju musel ručne zmeniť. TAkisto som teraz skúšal napr. vymazať DNS server a to tiež nejde. Vymaže ho, ale akonáhle dám OK a vrátim sa do Networking, tak je tam opäť. Vie mie niekto prosím pomôcť s tou wireless? Ďakujem
    • Re: problém s wireless kartou 10.11.2006 | 18:39
      WlaSaTy   Návštevník
      ta siet do ktorej sa pripajas ma na sebe aktivny DHCP server? ak nie, tak je to pochopitelne. siet sa nenainicializuje a nastavenia doplnkovych sluzieb tym padom nezmenis.
      • Re: Re: problém s wireless kartou 11.11.2006 | 11:49
        Avatar Zukov Ubuntu  Používateľ
        Lenže mne sa jednalo o to, že tá samotná karta sa javila, ako inactive. Pozeral som si fórum na www.ubuntu.cz a našiel som tam o tom pár tém, takže som to už dúfam vyriešil, ale ešte si niesom istý, lebo to môžem skúsiť až v škole,či tsa do siete prihlási. Napriek tomu, som spravil pokrok, pretože wifi sa mi aspoň cez kwifi managera hlási, doteraz, akoby tam nebola. Keby mal niekto podobný problém (jedná sa o kartu Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g]), tak riešenie nájde tu: http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/133436