zaciatocnik

Sekcia: Programovanie 11.11.2006 | 22:13
Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
zdravim,som uplna lama v programovani a chcel by som sa naucit.take,ze prikazy a take blbosti uz viem,ale uz chcem prejst na programovaie.tak v akom jazyku mam zacat a ktory program na to pouzit.diki
    • Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 18:07
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      podla toho co tym sledujes a ako velmi do hlbky chces ist :)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 18:13
        Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
        najprv tie zaciatky,aby som vlastne pochopil co robim a potom uz trocha hlbsie
        • Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 18:24
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          cize je ti treba algoritmizaciu. mozno by si mohol skusit toto: http://karel.sourceforge.net/
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 20:32
            meno   Návštevník
            lol, that's ritch... o rok moze skusit pascal ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 20:38
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              moje stret s karolom bol iba v podobe precitania knihy Zaklady algoritmizace od M. Viriusa. bola to prva kniha o programovani, co som cital. dolezite je to chapat, netreba sa s tym rok hrajkat.
              Debian. apt-get into it…
    • Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 18:42
      ja   Návštevník
      nejake manualy najdes na docs.linux.cz/
      • Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:04
        Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
        nemal som na mysli karela,ale nieco ako visual basic alebo nieco podobne
        • Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:20
          WlaSaTy   Návštevník
          visual basic ako basic alebo koli developer studiu ktore zahrna RAD? oboje je mozne, len neviem ci sa to da spojit. je pravda ze basic je vcelku dobry na ucenie zakladov a daju sa v nom robit aj velke projekty, ale uz sa od neho trochu ustupuje. ale na ucenie je dobry aj pascal, rubby a podobne.
          • Re: Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:29
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            pascal, to hej. ale z neho nebude nadseny. predpokladam, ze rubby je ruby - a nechapem co je na nom podobne pascalu :) a urcite by som ho na zaciatok neodporucal, to skor python. ale na zaciatok objektovo orientovany jazyk? no neviem...
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:46
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, na zaciatok je dobre aj objektove programovanie, clovek sa aspon nebude musiet ucit novemu mysleniu. ale skutocne zavisi aj od cloveka, pre vela ludi je skutocne vecsia zataz objekty, ale ked sa to raz nauci :-) mimochodom, asi by sme mu mali prezradit staru pravdu: ten jazyk ktory mi niekto vysvetli (ucitel/lektor, sused, kamarat). byt programatorom samoukom nie je moc rozumne ... rovnaka odpoved ako na flame kory linux je lajlepsi.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 20:34
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                skor mam pocit akoby vsetci hned skakali na objekty a potom im stare dobre proceduralne programovanie smrdi... (a pritom bohvie ako im to ide s objektami). je to len moda. teraz je navyse dalsia - dynamicke jazyky. ano, je to pekne, ale ak sa tomu niekto chce vazne venovat, tak by mal vediet "ako bolo koleso vymyslene" :) na margo samoukov - ja som. ucil som sa z knih. ja som zacal dost skoro a nemal som moznost, aby mi to niekto osobne vysvetlil. a ked som uz na skole mal, bol som daleko vpredu alebo mi bolo treba len vysvetlit veci okolo hardware (fuj hnusna 8051 a banky registrov :)) ale urcite je lepsi nejaky okamzity a trpezlivy feedback na otazky :) > rovnaka odpoved ako na flame kory linux je lajlepsi. priblizna odpoved IMO existuje. ak chce do hlbky, tak nech zacne od podlahy. ak nie, tak nech si vezme nejaky dynamicky ako python a na ostatne kasle (otazka je, ako kvalitne tomu potom bude rozumiet a ci sa to bude mat odkial ucit. ja som si v podstate len zbezne precital manual a vedel som dalsi jazyk, pretoze vacsina bola o zakladnych veciach)
                Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:22
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          pretoze sa ti nechce ucit, chces jazyk, ktory je na hovno?
          Debian. apt-get into it…
    • Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 19:44
      :-)   Návštevník
      v akom jazyku mam zacat - c ktory program na to pouzit - textova konzola, vim, gcc, make apod.
      • Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 20:13
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        C? IMO ano, ale najprv treba vediet programovat. C moze prekvapit zakernymi errormi a to nie je velmi produktivne pri uceni... http://www.manualy.sk/C.Kernighan.Ritchie.gz
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 20:38
          :-)   Návštevník
          to len aby sa prebudil zo snivania o visual basic a podobnych veciach ;-)
    • Re: zaciatocnik 10.11.2006 | 22:58
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Podla mna najjednoduchsi jazyk je pascal. Je to ako C ale vela veci robi za teba takze nemusis vediet nejak hlbsie. Pre linux existuje velmi kvalitny kompilator FPC (www.freepascal.org) aj s textovym IDE. Tam by som zacal. Nejake hello worldy, "databaza" studentov, praca so subormi, matematika, ...
    • Re: zaciatocnik 11.11.2006 | 22:13
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      a co tak Comenius Logo????? v lin KTurtle :))))) teraz vazne ja by som odporucil TP, ale ak by si pochopil hned objektom preco nie aj C++ pripadne C#?
      dreamwalker