LAN-howto 2 pc

Sekcia: Konfigurácia 11.11.2006 | 17:29
Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
mam komp + notebook .. slack11 vs. FC5 snazim sa nejako dostat 4GB z notebooku do pc ping mi ide aj z jedneho aj z druheho .. skusal som cez apache . Chcel som to jednoducho, do prehliadaca napisem IP druheho kompa .Doplnil som len do /etc/hosts.allow IP druhych kompov.. blbe je, ze sa mi ide pripojit len z notebooku na pc a opacne to nejde :( treba nieco menit aj v httpd.conf? moze byt problem aj v roznych verziach apachu? existuje nejaky jednoduchy navod (cz,sk, prezijem aj anj) na rozbehanie ftp servera? alebo nejako inak najjednoduchsie dostat data cez lan
    • Re: LAN-howto 2 pc 11.11.2006 | 12:12
      WlaSaTy   Návštevník
      ak sa ti nechce konfigurovat sluzby a mas spojazdneny ssh daemon aspon na jednom stroji, tak pouzi scp alebo rsync. inac clankov je dost .. napriklad tu boli nejake a aj na abclinuxu.cz
      • Re: Re: LAN-howto 2 pc 11.11.2006 | 15:28
        Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
        dakujem , scp mi uplne staci inak clanok na linuxos.sk ohladom sietovania kompov nie je ziadny forum som presiel manualne tak cca rok dozadu (kedze vyhladavanie je tu na prd)
        • Re: Re: Re: LAN-howto 2 pc 11.11.2006 | 17:29
          WlaSaTy   Návštevník
          ak staci scp, tak pohoda. jedina nevyhoda je v rychlosti ktora moze byt limitovana vykonom CPU a samozrejme cast pasma sa pouziva na SSL vrstvu. ked som doma riesil podobny problem, tak som cerpal z abclinuxu.cz a ciastocne root.cz, obcas sa da najst nieco rozumne aj na blackhole.sk alebo penguin.cz. ale to by malo byt vsetko uvedene v linkoch (odkazy na informacne zdroje). sorry za to, smolka ze to zrovna tu nie je ale clankov je viac ako dost. niektore su sice postarsie, ale koho to trapi ... u mna doma mam do pohody DHCP siet len koli lenivosti a sluzbu na zdielanie suborov smb/cifs, viem ze lepsie by bolo mat NFS alebo CODA, AFS ale to sa mi uz nechcelo ani najmenej :-)) o ostatnych veciach pomlcim, pre mna su nepodstatne nakolko nezvyknem mat doma zapnutych prilis vela haraburd ... elektrika je nezanedbatelna polozka a moze byt ze v blizskej buducnosti zrusim aj DHCP na servri a nahradim to routerom, naklady sa mi mozu vratit uz do jedneho roku aj pri pouziti malo vykonneho servra a to je nezanedbatelna vec. holt, nielen grafika a cpu zeru elektriku, ale aj disky a ine typy kariet. a to bol u mna niekedy problem, ak som startoval v jednom case napriklad vela diskov, tak mi to jednoducho zdroj neutiahol. kelner bol panic a ja som dva dni rozmyslal preco.