windows XP a Linux ako to ide

Sekcia: Ostatné 08.05.2005 | 18:21
Avatar palo   Používateľ
chcem sa spitat kedze rozmyslam o nainstalovaní Linux ci bude korektne fungovat ked ho nainstalujem na jeden harddisk ale na druhu particiu ako Windows XP.
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 01.04.2005 | 23:29
      wht   Návštevník
      pokial viem problemy mi mohli nastat iba pri chybnej instalacii bootladera (malo pravdepodobne :) inac nevidim dovody na obavy
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 02.04.2005 | 11:56
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      v pohode to pojde len neurob tu chybu co ja a ked budes instalovat XP a Linux tak prve XP a potom Linux, pretoze XP dokaze dokonale odstranit linuxovy zavadzac :).
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 02.04.2005 | 13:33
      fredy   Návštevník
      Najskôr je potrebné na prvú partíciu nainštalovať win a na ostatné voľné miesto linux s odpovedajúcim bootloaderom. Dá sa to aj opačne, ale chce to isté skúsenosti. Ja osobne používam mandrakelinux, kde vôbec nie je problém s obnovou bootloadera na MBR.
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 02.04.2005 | 13:35
      groovyluvah   Návštevník
      je to uplne v pohode :) mam win xp a suse linux a ako bootloader grub a ziadne problemy sa zatial nevyskytli (akurat prvykrat sa windows raz restartoval - nejak to nezvladal ze nie je na disku sam) ;)
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 02.04.2005 | 20:26
      Avatar palo   Používateľ
      vdaka za rady asi si nainstalujem Suse 9.1.
      • Re: Re: windows XP a Linux ako to ide 04.04.2005 | 10:11
        Avatar lumo mandrake 10.2  Používateľ
        Funguje to v pohode bez ziadnych problemov.
      • Re: Re: windows XP a Linux ako to ide 04.04.2005 | 10:28
        dolph   Návštevník
        instalacia SUSE je v pohodke. da sa to zvladnut bez problemov.
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 09.04.2005 | 14:37
      Ykso   Návštevník
      Mam nahodeny Win XP a SuSe 9.2 a bezi to bez problemov a uplne v pohode, pouzivam zavadzac GRUB,len instalovat prvy Xp a potom SuSe.
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 09.04.2005 | 23:24
      cHicKi   Návštevník
      Ide to aj naopak ze linux bude bootovat z Winboot loadera alebo NTloadera.. Asi takto.. V linuxe nainstalujeme LILO/GRUB nie do hda MBR ale napr. na hda2 (dobre je mat pre istotu aj nejaky zachranu disketu alebo boot cd) Vytvorime prvych 512kb z particie 2 na master disku (hda2) do / dd if=/dev/hda2 of=/linux.lnx bs=512 count=1 subor /linux.lnx nakopirujeme na NTFS/FAT32 particiu do C:\ cez disketu alebo priamo.. a upravime c:\boot.ini [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect C:\linux.lnx="Linux" ulozit.. reboot a dufat :o)
    • Re: windows XP a Linux ako to ide 08.05.2005 | 18:21
      Avatar misacek69 Gentoo  Používateľ
      Ja mam Win98 (kvoli hram), WinXP (kvoli TV karte) a Slackware Linux 9.1, najprv si vyberem cez LILO ci chcem Linux alebo windowsy a potom cez NTloader vyberem verziu Windowsu. A bezi mi to uplne v pohode.
      Učenie ešte nikoho nezabilo, ale prečo riskovať ?