spustenie Danixu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2006 | 20:41
LLukas   Návštevník
Ahojte, nainstaloval som si danix na hdd a teraz ked ho spustam, tak mi nabehne okno pri sputani a dalej nic stale to iste.co mam robit live mi ide ale toto nie
    • Re: spustenie Danixu 13.11.2006 | 17:40
      rooter   Návštevník
      predpokladam ze "okno pri sputani" je asi lilo alebo grub ale co presne znamena "dalej nic"? vybuchne ti pc?
      • Re: Re: spustenie Danixu 13.11.2006 | 19:28
        LLukas   Návštevník
        no tak neviem kto to je ale taky tucnicaik a ked stlacim pri nacitavani hociaku klavesu da ma tam kde to vsetko vypisuje a chce to login dam root a dalej to uz nic nerobi a kamarat mi vravel ze mam skusit prikaz startx ale to nic nerobilo akurat daku chybu pisalo.diky
        • Re: Re: Re: spustenie Danixu 13.11.2006 | 19:48
          123   Návštevník
          chces poradit alebo nie? vyraz "akurat daku chybu pisalo" tomu napoveda. Tak aku chybu vypisalo? Pri instalacii si vytvoril normalneho uzivatela (nie root-a)? Preco sa prihlasujes ako root?
          • Re: Re: Re: Re: spustenie Danixu 14.11.2006 | 15:47
            LLukas   Návštevník
            no tak ja som nevytvaral uzivatela ja som viac menej lama na linux len som pocul ze je to super os neveim presne aku chybu
            • Re: Re: Re: Re: Re: spustenie Danixu 14.11.2006 | 16:01
              123   Návštevník
              neviem preco si si vybral zrovna danix, ktory tusim nie je primarne urceny na instalaciu. Urcite neurobis chybu ked si vyberies ubuntu. Je to po slovensky , lahko sa instaluje (verzia desktop) a s nastavovanim ti tu poradi velmi vela ludi. Ak mas rychlejsie pripojenie na internet tak prakticky doinstalujes do ubuntu za chvilu vsetko co budes potrebovat a co po instalacii nenajdes. (ak ubuntu , tak radsej 6.06.1 - je menej problemovy a uz ma vychytane snad vsetky chyby.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie Danixu 15.11.2006 | 12:44
                LLukas   Návštevník
                a co vravite na najnovsiiu Ubuntu tu uz mam stiahnutu tak ci by nemohla byt ajj tento ubuntu.je po slovensky alebo iba english??
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie Danixu 15.11.2006 | 17:25
                  123   Návštevník
                  je to po slovensky ,ziaden problem a pozri si toto , urcite to budes potrebovat: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153 http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy ak chces usetrit cas tak si nainstaluj automatix2 (je to v tom druhom odkaze) a doinstaluj multimedia a pod. Toto nove ubuntu (6.10) ma viac chyb a nedostatkov ako to pred tym. Je vela ludi ktori to nevydrzali a vratili sa k 6.06-ke.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie Danixu 16.11.2006 | 20:41
                    LLukas   Návštevník
                    diky teraz pisem akurat z nainstalovaneho UBUNTU-je super diky