Problem s internetom Mandriva 2006

Sekcia: Konfigurácia 14.11.2006 | 18:34
sam12   Návštevník
Dobry vecer, ja som sa uz raz s tymto problemom na tomto fore bol, ale ako vysvitlo riesenie ktore sa vtedy javilo ako dobre bolo len docasne a pomaly ale iste prestava totalne fungovat: (sh /etc/init.d/network restart) Problem spociva v tom, ze mam Mandrivu 2006 PP a pri zapnuti /prihlaseni pocitaca nejde pripojenie na internet. Po tom co si otvorim nastavenie pripojeni a zmenim hociaku hodnotu(zapnutie hotplugging atd.) a vzapeti ho vratim do povodneho stavu, a kliknem POUZIT, potom OK mi internet zacne fungovat... upresnim este ze niekedy to staci spravit raz a niekedy nepomoze a 10ty pokus a pokazdom spravidla mozem este spustit horeuvedeny prikaz. Dalsia zaujimavost je, ze internet po urcitom case vypadne nezavisle od toho ci sa prave pouziva alebo nie. Prosil by som o radu alebo pomoc lebo takto mna ako zaciatocnika to uplne odradza a linux mi pripada, ze je skor na obtiaz ako ucinny OS. Podotykam ze problem nemoze byt ani s kablom ani s pripojenim lebo na Win ide bez problemov. Pripojenie mam mikrovlnne. Vopred dakujem
    • Re: Problem s internetom Mandriva 2006 13.11.2006 | 14:59
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial clovek potvrdi akukolvek zmenu v nastaveniach siete pomocou mindrake control centra, tak sa vykona restart prislusneho sietoveho rozhrania (to bol ten prikaz sh /etc/init.d/network restart, respektive service network restart). Otazkou je ci si nahodou nemenil nejake zavazne nastavenia ktore mozu viest k znefunkcneniu siete. sme ludia a preklepy sa robia ... k tomu aby sa dalo aspon nieco poradit je potrebne vediet co je to za sietovku, ako a kam je pripojena, popripade aj cez co - niekedy robi problem aj postarsi switch alebo zalomeny kabel ... s tym sa nie vzdy dokazu vysporiadat ovladace sietovky. a samozrejme aka je verzia jadra a ako sa maju pripadne zaplaty na system. viem ze by sme mohli najst v diskusii tvoju povodnu otazku, ale akosi ... zdrzim sa komentara ps.: ak ti pripada ze je linux na obtiaz, tak my ta ho nenutime pouzivat. pises ze ta siet funguje na windows a licenciu mas urcite zakupenu, takze nevidim problem. teda ano, ale o tom pomlcim ...
      • Re: Re: Problem s internetom Mandriva 2006 13.11.2006 | 23:14
        sam12   Návštevník
        Ide o to, ze ja Linux chcem pouzivat, ale momentalne slabo funguje. Nejde o to ci ma do toho nuti nieco/niekto... sotva by som to tu predsa skoro dva mesiace riesil... :-)
        • Re: Re: Re: Problem s internetom Mandriva 2006 14.11.2006 | 18:34
          WlaSaTy   Návštevník
          kazdy operacny system niekedy slabo funguje. Radi by sme ti pomohli, ale akosi sa nam nechce hladat povodnu otazku kde je popis. Akosi vidime ze ani tebe, takze asi ani tebe. Smola ze bez zakladnych informacii sa neda poradit.