neopravitelny typ sedenia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2006 | 00:46
nuxill   Návštevník
Dobry den. Mam terribilny problem: Nainstaloval som Suse 10.0, nastavil som ho od piky, vsetky videa internet kodeky a vsetko co potrebujem na pouzivanie a potom pri restartovani systemu ked nabehlo menu prihlasenia, tak v lavom dolnom rohu bola ikonka s napisom "Typ sedenia". Klikol som na to a bolo tam viac moznosti (napr. KDE, Default, WindowMaker.....) jedno z nich sa vola "Failsafe" alebo "Záchranný" a ked som ho zaskrtol a prihlasil som sa, nabehla v pravom dolnom rohu textova konzola (biela) "petr@linux". to by bolo pekne ale ked som znovu restartoval system tak odvtedy vzdy nabehuje iba tato biela konzola a ked chcem spustit KDE musim do nej napisat "kde" lenze ona tam je aj po spusteni kde. Proste vzdy. Akoby na nej bezal cely system.... Presiel som vsetky nastavenia v ovl. entre aj v skriptoch spustania a konf. suboroch inittab, rc, a neviem co vsetko ale neviem to vratit naspat. Prosim Vas poradte mi niekto ak viete
    • Re: neopravitelny typ sedenia 13.11.2006 | 22:38
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      co keby si rovnakym sposobom skusil zmenit typ sedenia? ;)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: neopravitelny typ sedenia 13.11.2006 | 22:44
        nuxill   Návštevník
        To sa neda. Ako som uz spomenul, toto biele okienko nabehne stale po starte Suse a nenabehne uz menu prihlasenia. Do menu prihlasenia som sa ale dostal takym sposobom, ze som po napisani a spusteni "kde" klikol v grafickom rezime na K menu a dal som Prepnúť používateľa->Spustiť nové sedenie a vetdy mi to menu nabehlo. Ked som klikol na typ sedenia a vybral som KDE, a prihlasil som sa nabehlo zase len biele okienko
        • Re: Re: Re: neopravitelny typ sedenia 13.11.2006 | 22:52
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          skus kdm_config, pripadne v kcontrol nastavit typ sedenia.
        • Re: Re: Re: neopravitelny typ sedenia 16.11.2006 | 00:46
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          Alebo: $su #init 3 //To by mal byt rezim bez gr. rozhrania.. #kdm //KDE Manazer prihlasenia kde sa da zmenit typ buduceho sedenia... Zmenit sedenie > a potom uz len restart PC.. Myslim ze by to slo...
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...