VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit nan

Sekcia: Konfigurácia 16.11.2006 | 19:19
Cv@cho   Návštevník
ked zadam VSFTPD START vyhodi mi toto: [root@www root]# 500 oops: vsftpd: not configured for standalone, must be started from inetd kde je chyba ??? neviem ten FTP Server spustit staci sa potom nan skusit pripojit cez Total Commander ??? kde dam ftp://192.168.1.1 (meno,heslo) ???
    • Re: VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit nan 16.11.2006 | 15:15
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      musis v konfiguraku nastavit, aby sa spustal stand-alone (tusim tam je taka moznost zakomentovana), alebo si to musis nastavit v inetd. pripadne nainstaluj twoftpd, ten som bezproblemovo bez konfiguracie spustil, ked som bol v nudzi... a - ano, presne takym sposobom sa na FTP mozes pripojit :)
      Debian. apt-get into it…
    • Re: VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit nan 16.11.2006 | 16:59
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      pozri nastavenie /etc/inetd.d (pozor, nie /etc/init.d) alebo /etc/xinetd.d. Malo by tam byt nastavenie ssh servra. Okopiruj to, premenuj na vsftpd, trochu uprav a mohlo by to ist. Ja mam v /etc/xinitd.d/vsftpd toto: service ftp { # server_args = # log_on_success += DURATION USERID # log_on_failure += USERID # nice = 10 socket_type = stream protocol = tcp wait = no user = root server = /usr/sbin/vsftpd }
    • Re: VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit nan 16.11.2006 | 18:45
      Cv@cho   Návštevník
      podarilo sa vyriesit jednoducho: v gafickom rozhrani com si spustil sluzby a zistil som ze nemam povoleny XINETD tak som ho povolil a NASTARTOVAL a hned sa to rozbelo este sa chcem spytat ako presmerujem FTP do priecinka na lokalnom disku napr chcem aby ked sa pripojim na FTP ma to hodilo do priecinka \"ZDIELANE_DATA/MP3\" a este jedna vec kde nastavim uzivatelov ? lebo v subore mam uzivatela Cvacho ale neviem ako mu priradit heslo, chcem aby k FTP mal pristup len tento user a aby mal povolene vsetky prava teda READ/WRITE/MAKE
      • Re: Re: VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit 16.11.2006 | 19:19
        jariq   Návštevník
        Myslim ze som v jednom starsom clanku uviedol takmer vsetko na co sa pytas http://www.jariq.sk/item-8.html
        • Re: VSFTPD ako spustit a nasledne sa pripojit 15.04.2007 | 01:58
          Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
          Pocuj ta tvoja stranka vyzera celkom fajn !