Ehh, problem s klavesnicou

Sekcia: Konfigurácia 24.11.2006 | 09:35
sam12   Návštevník
Ma niekto napad ako opravit take divne chovanie klavesnice na Mandrive 2006 PP: Instaloval som nejaku wolovinu a zmenilo mi to rozlozenie klavesnice nejako, ze napriklad namiesto Q sa pise A, a este dalsie zameny klaves... Nic to, som si povedal a zmenil z US na anglicku... Lenze pri dalsom starte mu prepne aj na anglickej a mozem tam vratit US ktory znovu normalne funguje. A takto si to mozem vymienat donekonecna... :))
    • Re: Ehh, problem s klavesnicou 16.11.2006 | 21:10
      ---   Návštevník
      to vyzera na francuzske rozlozenie klaves, tam maju tusim vymene q a a.
      • Re: Re: Ehh, problem s klavesnicou 16.11.2006 | 21:33
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nie, myslim, ze je to AZERTY :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Ehh, problem s klavesnicou 17.11.2006 | 14:00
          WlaSaTy   Návštevník
          kludne to moze byt aj azerty, otazkou je akym sposobom sa ta klavesnica prepla (xorg.conf, nejaky program co sa spusta po starte grafiky alebo nastavenie krafickeho prostredia gnome/kde) ... a akym sposobom sa to da nastavit naspet :-) btw: co to olo za agresivny pogram?
          • Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s klavesnicou 17.11.2006 | 15:31
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            netusim. ale divne mi pripada (a nechapem celkom) to prehadzovanie. "setxkbmap us" by malo fungovt vzdy.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s klavesnicou 18.11.2006 | 03:35
              sam12   Návštevník
              dobry vecer, to setxkbmap som este neskusil, ale bola to instalacia compiz-u na Mandrivu 2006, tam kde som to stahoval sa na to tiez niekto stazoval a problem potom vyriesil, ale mne to nefunguje... 4. Ender Says: June 15th, 2006 at 9:36 am Hi, I tried to install ,it works,but i have a keyboard corruption(i do not know where is CTRl or ALT on keyboard,key “a” is now “q” , key “z” is “w” ,…etc) Geforce 6600/Athlon xp2500/NForce2 and nVidia driver installed proprely. Can you help me? P.S i tried on a Celeron 2400/GeForce5200…it works too…but same keyboard corruption 5. Maxime Says: June 15th, 2006 at 1:31 pm Ok… I see… Both of you have a problem with localization. Try running the following command: “xmodmap xx” (xx is your contry. ex: french keyboard: “xmodmap fr”) You’ll get your keyboard back. This should not be happening with the current packages from V. Guardiola. :/ I’m going to check with the packager in order to find walkthrough for you guys. See you. Max 6. notamental Says: June 22nd, 2006 at 11:53 am Ok, the keyboard is right, but I get no xgl effects. I installed all the packages and followed the steps above but compiz is not running, i have running the same window manager… what I’m missing?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s klavesnicou 18.11.2006 | 15:20
                WlaSaTy   Návštevník
                pomohol aspon ten riadok s xmodmap ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s klavesn 19.11.2006 | 18:27
                  sam12   Návštevník
                  nefungoval
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s kla 20.11.2006 | 17:34
                    WlaSaTy   Návštevník
                    co znamena nefungoval, tie dva prikazy: setxkbmap us xmodmap us to zmenia na us klavesnicu LEN pre aktualne sedenie, teda nie na trvalo. ak by si to chcel natrvalo, tak treba pozriet co modifikoval dany balik (.xinitrc a podobne startovacie skripty a xorg.conf) a samozrejme upratat to po nom. nevylucujem ze to schoval aj ako startovaciu aplikaciu niekam do "hidden" adresarov.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, problem s 20.11.2006 | 21:42
                      skywaker   Návštevník
                      takze som si aj ja nainstaloval do 2006ky Xgl podla toho navodu a aj mne ide premapovana francuzka klavesnica: tu su zmeny: a->q, Z->w, M->"," ten prikaz nefunfuje ... ale podla mna urcite sa to bude dat napravit v Preferencies v Gnome alebo tak nejak.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ehh, probl 24.11.2006 | 09:35
                        sam12   Návštevník
                        Riesenie som nenasiel ziadne... kedze som zaciatocnik... ale uz to neriesim, nahodil som FC6, fici mi krasne a konecne mi na tom poriadne bezi aj net... predtym mi Mandriva2006 rusila pripojenie, nedalo s pripojit na net atd...