NetBeans

Sekcia: Programovanie 21.11.2006 | 15:01
Jaro   Návštevník
Hi, mam problem s pridavanim externych jar do projektu. Pracujem na web aplikacii v jave, kde sa pouziva mysql jdbc driver z mysql.com. Problem je ten, ze mi stale pise, ze nevie najst triedu com.mysql.jdbc.Driver. Jar pridavam tak, ze ho pridam medzi Libraries v projekte, teda Libraries->properties->add JAR folder. Stale mi vsak pise, ze ju nevie najst. Ma niekto skusenosti s tymto?
    • Re: NetBeans 21.11.2006 | 02:25
      javer   Návštevník
      skus pozriet ci nie je problem (predpokladam ze mas na mysli JSPcka) v importoch (), pripadne redeployni projekt, pokial pridas jar-ko do deplynuteho projektu musis urobit redeploy.
      • Re: Re: NetBeans 21.11.2006 | 13:47
        Jaro   Návštevník
        Nie, nemam na mysli priamo JSP. Vytvaram pripojenie k Mysql cez JDBC driver. Ten neviem importovat vyssie zmienenim sposobom. Ako mam urobit redeploy?
      • Re: Re: NetBeans 21.11.2006 | 15:01
        Jaro   Návštevník
        Ten redeploy som robil stale hh, len som si to ani neuvedomoval, problem bol v tom, ze som iba pridal jar folder medzi kniznice, co bolo nepostacujuce, trebalo pridat new libraries este. Pre tych co by to bolo uzitocne, http://java.sun.com/developer/technicalArticles/J2SE/Desktop/javadb/