vzdialena plocha

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2006 | 23:25
Avatar rasis debian  Používateľ
Zdravim, dufam ze to tu nebolo riesene ale mam taky problem:mam dva PC na jednom je ubuntu na druhom win xp.Potreboval by som vzdialene ovladat cez win xp ubuntu!Obidva PC maju pevnu IP. Prosim ale fackt podrobny navod lebo nie som moc zbehli v tychto veciach.Dakujem
    • Re: vzdialena plocha 21.11.2006 | 14:50
      Avatar titanik mint  Používateľ
      http://www.tightvnc.com/ - je to aj pre win aj pre linux
    • Re: vzdialena plocha 21.11.2006 | 15:33
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      krfb, krdc ci ako sa to vola... v praci mi to funguje uplne v pohode (pripojeny z linuxu na win - naopak som to este neskusal)
    • Re: vzdialena plocha 21.11.2006 | 20:53
      -   Návštevník
      v debiane (v ubuntu by to malo byt podobne) si nainstaluj napr. vnc4server vytvor si ako obycajny user heslo pomocou vncpasswd potom v terminali ako obyčajny user zadaj vnc4server a vsimni si ako ti vypise nadov noveho desktopu - napr. mojpocitac:1 - ten nazov potom zadas do tightvnc vo windows si nainstaluj TightVNC a z neho sa pripojis na dany desktop ale na administraciu vacsinou vobec nepotrebujes gragicke prostredie a staci ti ssh server na linuxe a PuTTY klient na windowse
    • Re: vzdialena plocha 21.11.2006 | 22:27
      WlaSaTy   Návštevník
      zavisi od toho co chces: pripajat sa na linux z windows (vnc, xserver) pripajat sa z linuxu na windows (vnc, rdesktop) ale pridam dalsie kuzelne slovicko: x11vnc a pozor na heslo :-)
    • Re: vzdialena plocha 21.11.2006 | 23:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      na toto pouzivam nxserver + nxclient (z winxp na ubuntu). navyse to bezi nad sshd a neni zbytocne otvoreny dalsi port a problemy s pripadnymi firwallmi. nasyve je cela komunikacia sifrovana.
      • Re: vzdialena plocha 07.10.2010 | 18:56
        BOBOK   Návštevník
        ja používam Remmina Remote Desktop Client, ked sa chcem z ubuntu pripojit na win