Debian woody

Sekcia: Ostatné 04.04.2005 | 17:29
Tibor   Návštevník
Dostala sa ku mne linuxova verzia debian woody, mate niekto s nou skusenosti?
    • Re: Debian woody 03.04.2005 | 19:16
      Toudy   Návštevník
      Ja mam Woodyho na stole uz asi 3 mesiace a nemal som cas ho ani len strcit do cd-romky.. ;o)
    • Re: Debian woody 03.04.2005 | 22:41
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      podla tvojej otazky mam pocit ze si linux este nevidel, takze bud daj debianu pokoj, alebo si zozen dakoho trpezliveho na 1. mesiac na poradenstvo :) debian pre zaciatocnika=ubuntu, pockaj este par dni a mame tu novucky release 5.04, aj ked aj aktualny rc je afaik bezproblemovy
    • Debian Woody 04.04.2005 | 13:12
      Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
      Woody som mal nainštalovaný asi pol roka. Vzhľadom na to, že bol vydaný pred vyše dvoma rokmi tak obsahuje dosť staré verzie väčšiny softvéru v porovnaní s ostatnými distribúciami. Ja som mal problém rozchodiť grafické prostredie - musel som si dodatočne stiahnuť driver zo stránok NVIDIA a manuálne ho nainštalovať. Pri inštalovaní a nastavovaní Woodyho som sa dosť naučil o Linuxe. Ak máš chuť a čas tak ho skús. Ak chceš Debian na server tak by som tam dal Woodyho, lebo je vo verzii stable. Ak potrebuješ systém pre desktop tak odporúčam radšej Sarge, hoci je stále v testovacej verzii. Ja používam Sarge od januára a je to skvelá distribúcia. Nemal som s ním zatiaľ žiaden problém. Dúfam, že už čoskoro vyjde oficiálne vydanie Debian Sarge.
    • Re: Debian woody 04.04.2005 | 17:29
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      tak tak, ako pise menorx, woody obsahuje starsie verzie balikov a tiez je kompilovany so starou verziu glibc, coz u mna viedlo napr. k problemu ako nainstalovat novy firefox. Ak chces debian na desktop, skus sarge, ak na server tak woody.