Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo

Sekcia: Hardware a Drivery 25.11.2006 | 12:49
framfield   Návštevník
ma uz niekto skusenosti s novymi intel centrino core 2 duo alebo amd turion procesormi. je tam nejaky rozdiel oproti mojmu staremu celeronu m. myslim rozdieli pri instalacii a chode linuxu. Su linuxi na to pripravene, alebo tam treba nieco menit a pracne konfigurovat. najlepsie by bolo ubuntu alebo suse. zaujimal by ma laptop dell inspiron 640m http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/inspn_640m?c=uk&l=en&s=dhs&cs=ukdhs1 nasiel som nieco na http://www.linux-on-laptops.com, ale na tento laptop je to akurat iba vo francuzstine a spanielcine a ani z tych reci neovladam.
    • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 22.11.2006 | 18:26
      Srigi   Návštevník
      http://www.google.com/translate_t
    • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 23.11.2006 | 10:10
      zeropoint   Návštevník
      nazdys ja mam doma dosku asus P5B-E a CPU core 2 duo 6300 a ubuntu 6.10 bol jediny linux ktory sa mi podarilo nainstalovat ostatne distra lahnu este pred instalaciou
      • Re: Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 23.11.2006 | 10:11
        zeropoint   Návštevník
        zabudol som ze to asi nebude CPUckom ale doskou,....
      • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 06.02.2007 | 10:42
        suho   Návštevník
        Uvazujem takisto nad rovnakou doskou a preto sa chcem opytat, ci si nemal problem s JMicron controller. Detegovalo ti v poriadku PATA disk, resp. mechaniku?
    • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 23.11.2006 | 21:16
      framfield   Návštevník
      diky za info
      • Re: Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 24.11.2006 | 09:51
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        Ak ti nepojde nabootovat instalacka tak treba spustit s acpi=off a potom pridat parametre hpet=disable(hpet=off) potom zas acpi spustit,ja som mal ten problem konkretne s MSI Megabook S271 s Turionom 64- na tychto procesoroch nefunguje hpet timing
        • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 31.01.2007 | 14:49
          greenhorn   Návštevník
          Ja som akurat vcera nainstaloval na notebook MSI 655 UBUNTU 6.10(turion 64, 1GB ram , nainstalovany XP prof.) absolutne v pohode, a to som linux videl prvy raz v zivote....je pravda ze pravdepodobne driver pre grafiku(x1600) tam nie je obsiahnuty(napr. presun okien vytvara efekt pomalého procesoru a pod.) no ale
          • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 01.02.2007 | 14:19
            Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
            to zalezi na verzii jadra, starsie s tym mali problem, na msi fore je ohladom toho dost popisane takze to bol dost problem
      • Re: Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 25.11.2006 | 12:49
        netto   Návštevník
        Ja pouzivam Ubuntu na laptope s Turion X2 a frci perfektne! Kasli na Suse je to bordel. A hlavne pre zaciatocnika.
        • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 23.01.2007 | 15:08
          Logan22   Návštevník
          potrebujem pomoc.... mam tiez Turion dualcore, pouzivam Kubuntu 7.04 problem je to ze obidve jadra mi slapu na 100% stale teda 1600 Mhz . tym mi to zere baterku a pod, predtym ked mi slapalo len jedno jadro fungovalo to ok podaktovalo to v poriadku na 800Mhz Tak ak maniekto dake napady.. dajte vediet..
        • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 28.01.2007 | 15:22
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          >Kasli na Suse je to bordel.

          Môžem vedieť čo ťa vedie k tomu aby si sa vyjadroval na stranu SuSE takto?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 07.02.2007 | 11:03
            Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
            Neviem preco sa ten dotycny vyjadril ako sa vyjadril ale ja si myslim tiez nieco podobne ... hned po odklepnuti uvodnej obrazovky v instalatore kde som potvrdil ze chcem suse instalovat tak suse 10.2 malo problem nainicializovat grafiku... ostatne distra mi slapali v pohode ...
            • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 07.02.2007 | 20:57
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Akú máš grafiku? Ja som nemal problém ani s ATI a ani s Intel GMA945
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Linux a nove procesory Turion a Core 2 Duo 07.02.2007 | 21:32
                Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. S3 Unichrome Pro VGA Adapter (rev 02) vypis s lspci... btw bol som sam prekvapeny ale nejako mi nenabehla instalacia... takze tym padom u mna suse skoncilo na nejaky cas... vydel som 9.1 a to sa mi celkom pacilo no ale ked ma nova verizia problemy s takymito vecami tak co s takej distribucie... pokial by boli problemy po instalacii tak sa daju hadam vzdy zriesit... btw ani KUbuntu 6.10 ktore teraz mam nebolo bezproblemove ale az po instalacii nie pred ;-)