Microsoft tvrdí...

Sekcia: Komunita 24.12.2006 | 06:45
vlado85   Návštevník
Citali ste uz toto ? http://aktualne.centrum.sk/veda-a-technika/clanek.phtml?id=220507
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 16:44
      jj   Návštevník
      http://www.root.cz/zpravicky/novell-popira-tvrzeni-microsoftu-o-patentech/
      • Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 19.12.2006 | 13:44
        smate   Návštevník
        ano citali sme
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 16:45
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Memorandum: Verím že Microsoft je ZLO a musí byť zničený všetkými dostupnými mierovými prostriedkami. Hlásim sa dobrovoľne do prvej línie v tomto boji. Podporujem GNU/Linux - slobodný operačný systém.
      • Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 23.11.2006 | 16:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        suhlasim :) a ak treba tak podpisem :)
        • Re: Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 23.11.2006 | 19:13
          Srigy   Návštevník
          Lepsie by bolo ho donutit aby MS uvolnil zdrojaky a povoli pristup na update servery, aby sme mohli opravene verzie SW sirit Frantiskom uzivatelom. Nastal by zlaty vek internetu, kde IE6,7 by dodrzovali standarty.
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 17.12.2006 | 19:05
        Avatar truban Knoppix  Používateľ
        ti vravim, co je platene, vzdy bude o krok dopredu, a do prvej linie nechod, bo padnes, radsej makaj na sebe.
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 18:23
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      uz je to aj na sme.sk je to strasne. "Linux, where OS also means Open Source "
      dreamwalker
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 19:34
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      tipujem, ze tak nieco vymyslelo marketingove oddelenie M$ a teraz sa to siri ako mor, ale tak vsak aj "zla" reklama pre LINUX je reklama ;).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 20:11
      Grawp   Návštevník
      O ake patenty ide? pche neverim ze ma MS neco na linux. sak ani nechce uverejnit co udajne na nan. secko je zrejme len marketingovy tah. Aj keby neco na linux nasli preco by mohli podat zalobu, podla mna to nevyhraju, Nechce si microsoft patentovat cely svet? takto to dalej nepojde.
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 28.11.2006 | 15:27
        M@trixX   Návštevník
        Este by ma zaujimalo, ze ako bude vyhladavat tych jednotlivcov, ktorych bude tahat na sud... Podla LOGu na Microsoft.com ???
        • Re: Microsoft tvrdí... 11.01.2007 | 22:19
          vannate   Návštevník
          :):):):)......tak z toho som takmer cikol:):)
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 21:30
      Cibo   Návštevník
      A nemaju nahodou patentovane aj koleso, aby som nemusel chodit pesi, lebo licencie za kolieskove korcule sa mi platit nechce
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 22:08
        meno   Návštevník
        to neviem, ale maju patentovanu 0 a 1
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.11.2006 | 22:26
      distefano   Návštevník
      Berte to z tej pozitivnej strany. Ak by NEBOL linux pre Microsrot hrozbou, ani by sa o nom nezmienoval, toboz vykrikoval o nejakych patentoch. Ved aj naco, nech si existuje a vyhnije... ale on linux vyhniva uz 15 rokov, a div sa svete, dari sa mu, a nie a nie skapat... nadalej hrozi... A to je uz realne hrozba. Aj ked statisticky je to mizive percento, ale je tu. Aby nedajboze nezacali prechadzat firmy na linux... a aj vyrobcovia softwaru portovat na linux...to to teda nie... Ale ako som povedal, aj negativna reklama je reklama.
      • Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 24.11.2006 | 01:35
        Avatar 730e Linux Mint  Používateľ
        KDe sa hrabe Microsoft? Je to oproti Linuxu hovno. Linuxáci sa im smejú do ksichtu. Može sa strčiť Bill aj so svojim Microsoftom, Linuxu sa nevyrovná nikdy. Proste to zistil a ho to hrozne štve,
        My OS is Windows and my Job is patchworking :D
        • Re: Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 24.11.2006 | 10:02
          distefano   Návštevník
          Hovori z Teba zlost. A to nie je dobre.... Pozri, som uzivatelom Linuxu, pohybujem sa v IT branzi 20 rokov, a myslim si, ze Linux presiel za poslednych 5-7 rokov obrovskou zmenou k lepsiemu. Internet je jeho hnacim motorom. To, ze Linux ( Open Source ) treba povazovat za realny OS vo svete IT, zistilo aj par inych firiem, ako M$. Som velkym fanusikom -nix systemov, ale nedivam sa na svet cierno-bielo. Ked som pred 15 rokmi pracoval na systemoch pod komercnym SCO Unix, a neskor sme presli na Solaris, tak som si myslel, ze windoze sancu nemaju. A prisli w95, a sirili sa ako mor. To by nebolo to najhorsie. Najhorsie bolo, a aj doteraz je, za vyrobcovia HW a proprietarneho softu neportuju na -nix platformy. Mne M$ nevadi, nie je to zly OS pre BFU, a neodsudzujem ho ako OS. Co mne vadi najviac, je POLITIKA M$. Dnes si prakticky nekupite Notebook be windowsov a to je nehoraznost. M$ tlaci vyrobcov HW a softu, aby portovali na M$ a len M$. A tak dalej... A kedze internet prispel k obrovskemu rozvoju Open Source platformy, tak sa s tym kazdy vysporiadava po svojom. Corel sa pokusil predavat linux-akom svoj produkt, Microsoft ho napada za nejake patenty, a zaluje Red Hat za to, ze predava nieco, co je GNU. NVIDIA, ATI ma na svojich strankach drivery na Linux, a firma BroadCom zatial drzi stranu M$, a drivery pre linux neuvolnila. Ale LINUX JE TU, a to je dobre....a ja verim, ze bude, a bude sa mu darit. Ale trochu sudnosti, objektivity a slusnosti by Ti nezaskodilo. Ono to WIN userov takyto styl len popudzuje, a nastupuju argumenty, co vsetko pod tym zasranym Linuxom nechodi, a maju pravdu.... Uff, ale som sa rozpisal..
          • Re: Re: Re: Re: Microsoft tvrdĂ­... 25.11.2006 | 01:27
            javer   Návštevník
            no ja sice pracujem cca 7 rokov v IT (win posledne roky aj linux) a uplne suhlasim s tvojim nazorom, vety neznasam win, linux rulez no co ja viem moc nemusim, tak ako linux aj win ma svoje za aj proti pokial posuzujem podla vlastnych skusenosti, je to politika ms ako vravis, jednoducho komercna sfera si ziada svoje. no tak ja len tolko co sa tyka slusnosti, ludia nie ze by som bol zastancom winsov radsej sa osobne priklonim k linuxom, ale pokial si odmyslite to ze win vydava MS, tak pravdu povediac tiez ma nieco do seba :o)
          • Re: Microsoft tvrdĂ­... 31.01.2007 | 01:06
            nobody   Návštevník
            Pred pár dňami sa mi podarilo kúpiť nb Acer s linuxom.
          • Re: Microsoft tvrdi­... 12.02.2007 | 10:45
            Avatar Viktor kubuntu  Používateľ
            S distefanom bez vyhrad suhlasim... napisal to presne tak, ako to ja citim... ;)
            ..zase ste poriadne nezavreli truhlu, decka nepodarene...
    • Re: Microsoft tvrdí... 24.11.2006 | 09:50
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      ...užívatelia, ktorí si kúpia operačný systém Linux... ->takže mna sa to asi netíka... Ja mam Linux poctivo stiahnuty! A okrem toho Linux NEMOŽE použivať sw od MS, pretože všetky ich programy su deravé a vhodne akurat tak na spadnutie!
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 24.11.2006 | 10:08
        distefano   Návštevník
        V podstate mas pravdu...netyka. M$ sa pokusil napadnut firmy za to, za zarabaju na GPL, a uzivatelov za to, za za to platia. Ale je to smiesne...
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 28.11.2006 | 19:31
        :-)   Návštevník
        stahovanie debianu to istí! o debiane si moze hovorit kto chce co chce ale ma najprepracovanejsiu free softvare licencnu politiku a nesnazi sa na linuxe zarabat ako redhat, novell apod. aj tie firmy su dobre - bez nich by na linux neprechadzali firmy, ale zakladny duch linuxu (sloboda) je v debiane.
        • Re: Re: Re: Microsoft tvrdí... 29.11.2006 | 19:30
          DIGI   Návštevník
          je to v podstate jednoduche, MS vidi ze konkurencii Linuxu sa neubrani, tak ho chce mat aspon pod kontrolou aby sa nestalo ze je v uvodzovkach lepsi ako MS Tak ako v RVHP rusy kontrolovali napr. aby skodovka nebola lepsia ako LADA
    • Re: Microsoft tvrdí... 19.12.2006 | 04:12
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Microsoft toho tvrdi... mi pripomina "To verite vsemu co ZOO rika?" :) At si MS polibi Windows, vymahat softwarovy patenty si muze tak akorat v ty svy americe a jestli schvali patenty v Evrope, tak verejne prohlasuju, ze je hodlam ignorovat. Software IMHO nemuze bejt patentovanej, software ma bejt svobodnej.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: Microsoft tvrdí... 22.12.2006 | 23:23
        GNU   Návštevník
        Neviem, ako je to inde na slovensku, ale tu v kosiciach su 3 PC predajne v ktorych vam pri kupe zostavy, alebo vtedy ak si ju v tejto firme nechate poskladat standardne nainstaluju UBUNTU 6.10 :). V jednej z tychto predani mi dokonca predavac pri debate o ubuntu daroval svoje CD s touto distribuciou :) !!!!!!!!!!!!!!!! LINUX IDE HORE BRATIA! :)
        • Re: Re: Re: Microsoft tvrdí... 24.12.2006 | 06:45
          Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
          Jo, stava se, v Plzni jedna firma prodavala pocitace s redhatem (tenkrat jeste).
          -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: Microsoft tvrdí... 23.12.2006 | 09:02
      Avatar milossramek kubuntu, debian  Používateľ
      Zdravim. Co keby sme ako komunita na tuto spravu zareagovali a z celeho si spravili trochu reklamu? Napriklad napisanim listu miestnemu Microsoftu, ktory by sme poskytli mediam a v ktorom by sme uviedli, ze - oznam o porusovani patentovych prav Microsoftu nas zaskocil - ze slobodny a otvoreny softver sam vychadza z predpokladu striktneho dodrziavania autorskuch prav a preto v ramci europskej legislativy respektuje dusevne vlastnictvo ostatnych - ze zvazujeme, aby sme sa vyhli moznemu konfliktu s MS nad prechodom na komercne produkty, ale ze, co musia uznat, to nie je lahke a nejde to hned (tu by sa spravil odhad nakladov, ktori by signatari museli vynalozit. - zatial by sme, v ramci obojstranne vyhovujuceho riesieni a poziadali Microsoft o konkretne zverejnenie ktore patenty su porusovane a kde, aby sme mohli ihned prislusne casti kodu prepisat a nahradit pravne cistym riesenim. (Je zname, ze MS prave toto odmieta) Mozno by nam tu na linuxos stranke mohli spravit prihlasovaci formular, kde by kazdy, kto sa chce pridat uviedol meno, adresu, a pocty vybranych aplikacii, ktore pouziva (ja napr. mam "na svedomi" 7 instalacii linuxu), na zaklade coho by sme spravili odhad nakladov - a este by sme tam pridali cenu skoleni, tak ako to MS rad robi. Co vy na to? Cele by sa to mohlo volat "100 (200, 300) pouzivatelov linuxu chce prejst na Microsoft." ms
      • Re: Microsoft tvrdí... 13.01.2007 | 02:37
        --   Návštevník
        skus sa ozvat na SKOSI mozno by sa to dalo (mail by mal byt: jan.husar at skosi.org)
    • Re: Microsoft tvrdí... 07.01.2007 | 19:41
      duro   Návštevník
      Keď kôň umiera kope najviac.
      Páni a dámi máme pred sebou živú zdochlinu MS.
      Ja myslím že dlho nevydrží.Už aj krysy začali opúšťať potápajúcu sa loď.Zatial len tie velké.Ešte si kúpi svätožiaru okolo hlavy a potom nás všetkých.

      Tak toto doporučujem:
      http://blackhole.sk/node/783
      http://blackhole.sk/node/993
      http://blackhole.sk/node/1005

      • Re: Microsoft tvrdí... 13.01.2007 | 00:49
        Avatar truban Knoppix  Používateľ
        Ano zdochlinu, ale
        linuxovu, ked Mandriva
        2007 nevie, co je to
        bluetooth, tak je to
        na odstrel.
        • Re: Microsoft tvrdí... 13.01.2007 | 18:38
          duro   Návštevník
          Ja stým problém nemám.A pozri kolko tá zdochlina mandriva stojí.Na rozdiel od produktov MS ti ju môžem darovať, požičať, predať, inštalovať bez akýchkolvek registrácii od rána do večera.Všetko s čistým svedomím.Je taká aká je má svoje chyby nikto ju nikomu nevnucuje narozdiel od produktov MS pri ktorých si človek ani prdnúť nemôže aby neporušil náhodou nejakú licenciu.
          A pozor na nálepku na viditelnom mieste!
          • Re: Microsoft tvrdí... 13.01.2007 | 21:10
            dingo27   Návštevník
            citujem: "... a nálepku na viditelnom mieste... "
            Ked uz je to o nálepkách také srandovné, nedá mi nespomenúť jeden veľmi dôležitý fakt - choďte napr. na stránky www.pretaktovanie.sk alebo www.bit-tech.net
            Chlapíci si tam upravujú počítače, striekajú lakujú a tak... Mám dojem že keď má niekto 50000 na úpravu "skrinky" PC, má asi aj na kúpu windows - a koľkí z nich majú nálepku na "viditeľnom mieste ? ANI JEDEN !!! Však ktorý s prepáčením blb si bude lepiť kadejaké blbé plomby na PC - keby som si dal reinštalovať XP a nacapia mi na PC nálepku - strhnem ju - s*ať na licencie, všetko!!! To je môj komp a nechcem ho čmárať, plombovať a nič! To je akoby ti dali za chrbát kameru čo ti sníma monitor, že či inštalované XP naozaj používaš !!! Orwell by sa so svojím 1984 sakra čudoval :)
        • Re: bluetooth 31.01.2007 | 22:17
          Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
          BTW:

          No konkrétne mne to bluetooth nájde, ale
          to je tak všetko :

          hcitool dev
          Devices:
          hci0 00:0C:76:47:E9:20

          hciconfig hci0
          hci0: Type: USB
          BD Address: 00:0C:76:47:E9:20 ACL MTU: 192:8 SCO MTU: 64:8
          UP RUNNING PSCAN ISCAN
          RX bytes:86 acl:0 sco:0 events:11 errors:0
          TX bytes:39 acl:0 sco:0 commands:9 errors:0

          lsmod | grep blue
          bluetooth 43268 3 hidp,l2cap,hci_usb

          PS:
          [naozaj nechcem vyvolávať flame]
      • Re: Microsoft tvrdí... 13.01.2007 | 03:59
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        uuuuufffffffffffff

        tak to je riadna pálka !!!!!!!!!!
        už prvý diel som ledva dočítal do konca a druhý som vzdal ked som sa dostal do 1/3. (pokračovať budem v sobotu - vlastne dnes :) ) - idem spat už skoro nevidím.....

        Obsahovu a vecnú stránku nejdem hodnotit len ma udivuje výdrž autora pri písaní takto rozsiahleho diela.

        V texte sa spomýna vela príkladov na chyby v Win a iných produktov MS.......

        Niektorím veciam aj rozumiem ale do väčšiny asi vidia len admini čo s tým robie denne.....

        MS má dobrú stratégiu - aj ked je tam chyba (nekvalitný kód) bežný user alebo úradník (čo chatuje :) ) si nič nevšimne až dokim nepríde o dáta....

        Rozoberať tu ten článok asi nemá význam lebo by sme sa tu len zbytočne hádali...

        Som spokojný linuxoví desktopista a nič iné ma netrápi. Proste využívam výhody čo mi linux ponúka a pokial je to v moich sylách tak prehliadnem menšie desktopové nedostatky........
        Trápi ma že MS si k sebe viaže výrobcov hardwaeru a predajcou a tak ochudobnuje linux o ovládače......

        tomolc
        tomolc
    • Re: Microsoft tvrdí... 31.01.2007 | 00:28
      Martin   Návštevník
      Pýta sa syn Billa Gatesa:
      - Oci, chcem vyskúšať ten sex, čo mám robiť?
      - No synu, vezmeš si z mojej garáže to najväčšie auto, oblečieš si najlepší oblek, vezmeš dievča do najvychytenejšej reštaurácie v meste. Po večeri vezmeš v parku kočiar s koňmi a vezmeš ju na okruh okolo jazera, cestou kúpiš najväčšiu kyticu kvetov aká sa bude predávať a nakoniec objednáš v hoteli Plaza Prezidentský apartmán a tam sa ti dievča podvolí.
      - Ale otec! Kde sú romantické prechádzky, letmé dotyky, čítanie poézie za mesačného svitu...?
      - Synu, to si vymysleli linuxáci, aby mohli súložiť zadarmo.
      • Re: Microsoft tvrdí... 31.01.2007 | 21:59
        Avatar Samuel Kolesár Mac OS X  Používateľ
        LOL este aj ku sulozi za peniaze nuti M$ svojich zakaznikov...
      • Re: Microsoft tvrdí... 31.01.2007 | 23:59
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        brutal
        Ja osobne by som si dal pozor na tú skrytú myšlienku v poslednej vete :) - je velmi poučná.

        tomolc
        tomolc