Fedora Core 6 + ATI 8.31.5

Sekcia: Hardware a Drivery 17.12.2006 | 22:25
sanicek   Návštevník
Mam zaujimavy problem s ATI drivermi, po nejakych utrapach sa mi konecne podarilo dostat fglrx vsade kam treba, ale... ked v xorg.conf nastavim fglrx ako driver, x sice nabehne pocas loadovania services, ale akonahle by uz mala prist login obrazovka, monitor zhasne (no signal) a koniec. Zaujimave je aj to, ze chce loadovat aj servis firstboot. Skusal som tonu roznych nastaveni xorg.conf a interactive boot s nenaloadovanim niektorych veci atd, zda sa, ze v nejakych specifickych nastaveniach problem nebude, skor vseobecne niekde s fglrx. S driverom radeon vsetko slape ako hodinky (mimo veci ako 3d akceleracia :( ). x86-64 FedoraCore 6 Xorg 7.1 kernel 2.6.18-1.2849.fc6xen ATI 8.31.5 Core 2 Duo DDR2 2GB SATA RAID0 ATI X800 Nevie niekto poradit kde moze byt chyba a ako ju odstranit? Pripadne poradit osvedcenu kombinaciu GPU a driverov pod Linux (vhodnu aj na gaming pod Cedegou (najma WoW))?
    • Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 28.11.2006 | 21:53
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      tym firstboot servisom to nebude, but to je nejaky bug fedory alebo sa to da niekde disablednut. inac ti viac neviem poradit. ja mam nvidiu a vsetko ide relativne fajn, okrem 3d akceleracie ale s tym sa nemam moc casu zaoberat. vela stastia
    • Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 28.11.2006 | 22:36
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      este jedna vec co som si spomenul, pri istalacii ATI fglrx a nVidia modulov pred FC5 sa pisalo setsebool -P allow_execstack=1 setsebool -P allow_execmod=1 zdroj http://stanton-finley.net
      • Re: Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 29.11.2006 | 20:09
        sanicek   Návštevník
        Diki za radu, ale nepomohlo :( Kazdopadne, zda sa, ze to nebude vobec drajvrami, skusal som opat x roznych nastaveni, som si isty, ze mam vsetko dobre, kernel modul, driver... Naladoval som do PC dokonca staru Geforce 4 a nahodil Nvidia ovladace... ktore mali velmi prekvapivo uplne rovnaky efekt, akonahle som zamenil povodny "nv" ovladac za "nvidia", presne to iste sa stalo, ked ma nabehnut login screen, tma. Netusim vobec kde je chyba, ci ma konflikt s nejakym defaultnym modulom kernelu alebo ma KDE nejaky problem nabehnut, alebo mam nejaky HW nekompatibility zadrhel, no uz netusim. Ak sa niekto stretol s niecim podobnym alebo ma ponatia, kde by mohla byt chyba, uvitam kazdy napad :)
        • Re: Re: Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 29.11.2006 | 22:09
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          stalo sa mi to raz, kompilovali sme s kamaratom nejaky kernel modul pre FC3 a tiez som skoncil s ciernou obrazovkou pred login obrazovkou. po par dnoch sa nam podarilo prepracovat aby sme sa prihlasili ako root a tam slapalo vsetko ok ale pre usera to nefungovalo. ale to asi nebude tvoj problem ked sa ti objavi ta cierna obrazovka skus stlacit Alt+F1 alebo kombinacia Alt s inymi F klavesami, tak by si sa mohol dostat k prikazovemu riadku a cez neho mozes skusit pokracovat dalej
    • Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 17.12.2006 | 21:18
      samo   Návštevník
      skompiloval som cele gentoo (vtedy 2005.1 :) Ked som sa snazil rozchodit ati driver zacali problemy. Uz to vyzeralo, ze vsetko pojde, a vtedy mi tiez vyplo monitor pri starte X-ka :D. Skusal som vsetko - od roznych vtedajsich verzii s patchmi az pod desiatky parametrov do xorg.conf Nechcem byt pesimista, ale pred tym nez sa snazis rozbehnut fglrx/nvidia odporucam http://www.sysresccd.org/Main_Page (oproti Norton Ghost nedokaze obnovit image na particiu inej velkosti, ale inak vcelku schopny program). Po obnoveni mozes zacat skusat nanovo :)). Jedine distro kde sa mi ati podarilo uspesne rozbehnut je SLED10. Stiahol som si oficialny balicek ati pre SLED (skus ho pohladat, mozno ti pojde:) aj s XGL (okrem efektov distro totalne nepouzitelne). Na fedore 6 sa mi ati predcasom (v ten den ako vysla:D ) rozbehat nepodarilo :(, ale napriek tomu by som ju za nic nevymenil...
      • Re: Re: Fedora Core 6 ATI 8.31.5 17.12.2006 | 22:25
        skywaker   Návštevník
        ja mam fc6 a nvidiu gf4 mx440 a ide mi akceleracia v pohode este aj 3d efekty ... skus vypnut acpi a pozri sa aj do /var/log/ teraz neviem aky subor X to je ale pozri sa preco ti nestartuju Xka., a nezabudni pravidlo ze ak si nainstalujem cez yum install kmod-nvidia tak musis nabotovat nove jadro co ti s tym modulom stiahlo ...