Ubuntu 6.10 - nejde zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2006 | 20:45
Lako   Návštevník
Zdravim, mam problem so zvukom. V starsej verzii ubuntu mi siel v pohode, nic som nenastavoval, proste siel. Ale pri tejto instalacii mi zvuk nie a nie nabehnut. Som v ubuntu, resp. v linux zaciatocnik, takze neviem co kde mam skontrolovat, aby som zistil aspon pribliznu pricinu problemu. Zvuku mam integrovanu na doske ASUS P5LD2 SE. Vo vlastnostiach zvuku mam detekovanu zvukovku HDA Intel, v zalozke devices mam vsade okrem sound capture nastavene autodetect, ale ked stlacim test nic sa nedeje, tak isto sa nic nedeje aj ked to autodetect zmenim na akukolvek inu moznost co tam je. Neviete mi niekto poradit co s tym? A este. Pri starte mi zacne z reprakov piskat a vtedy zvuk ide, ale neda sa vobec stisit, hladacik mi stale skace na maximum. Akonahle zapnem vlastnosti zvuku a stlmim napriklad AUX, zvuk prestane fungovat a nefunguje ani potom, co ho zase zapnem na maximum. Nepomaha nic. Este taka drobnost, ale to s tym asi nema nic. Pri instalacii som zadal parametre noapic, nolapic a irqpoll, lebo bez toho mi instalacia nechcela nabehnut Ak vo volume control povypinam vsetko okrem ovladania Front a PCM, tak zvuk mi ide, ale z reprakov to piska a po zmene hlasitosti cez volume control mi zvuk prestane fungovat.
    • Re: Ubuntu 6.10 - nejde zvuk 29.11.2006 | 08:58
      netto   Návštevník
      Skus do prikazoveho riadku napisat alsamixer, potom zmackni m. Mal by sa Ti tam dat regulovat hlas sipkami.