X-ka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2006 | 10:16
Imo   Návštevník
Dobry den, mam notebook fujitsu siemens amilo pro 2010. Mam tam zdielanu graficku kartu 64 MB. No a na mojom Arch linuxe som si pomocou hwd nainstaloval x-ka-ktore idu v pohode. Ale ked pustim akekolvek video seka. A gxine mi vypise toto: video_out_xv: No adaptors found. You can improve performance by installing an X11 driver that supports the Xv protocol extension. Z toho usudzujem ze mam nainstalovat x-ka, ktore podporuju x-video. Ale netusim co mam nainstalovat. Prosim pomoc. Dakujem.
    • Re: X-ka 29.11.2006 | 14:13
      WlaSaTy   Návštevník
      najprv sa skus pozriet co je to za grafiku. mas to bud v papieroch pre notebook (ati, intel, via, ...) alebo pomocou lspci. a skus nahodit prislusny ovladac, standardna vesa alebo framebuffer niesu akcelerovane.
      • Re: Re: X-ka 29.11.2006 | 23:55
        Imo   Návštevník
        Pomocou lspci som zistil ze mam via. Ako teda mam pokracovat? Krabicu ani navod od notasu nemam... sry :-/
        • Re: Re: Re: X-ka 30.11.2006 | 10:16
          WlaSaTy   Návštevník
          mas na vyber, bud si v grafickom kontrol paneli preklikas pouzitie prislusneho ovladaca alebo sa skus pozriet napriklad na www.x.org ktory graficky ovladac je pre danu grafiku kartu a daj si to fo konfiguraku pre xwindows. samozrejmostou je ze by si mal mat ten ovladac aj nainstalovany. mozno bude treba predtym vypnut framebuffer na konzole (pri boot vga=nieco) ...