Instalacia sietovej karty

Sekcia: Ostatné 10.04.2005 | 09:43
Palo   Návštevník
V Linuxe som uplny zaciatocnik a rozhodol som sa vyskusat RedHat Linux 9, instalacia prebehla bez problemov a vsetko funguje az na jednu vec s ktorou si neviem dat rady. Som pripojeny do bezdrotovej Wi-Fi siete a potreboval by som do systemu nainstalovat ovladace pre moju sietovku. Mam CD s ovladacmi len neviem ako nato. Ovladace na CD obsahuju len same textove subory a jednu aplikaciu po ktorej spusteny ma system poziada o vyber programu v ktorom ho mam spustit.
    • Re: Instalacia sietovej karty 05.04.2005 | 20:52
      peter golis   Návštevník
      bez blizsiich informacii nikto neporadi. sietovka je akoze wifi? alebo je to normalna sietovka? aka je to sietovka? vo je to za vyrobcu? bude dnes prsat?
    • Re: Instalacia sietovej karty 06.04.2005 | 09:08
      Avatar Michal Dobšovič Gentoo, SuSE 10.0  Používateľ
      Skus nasledovny postup instalacie: otvor si konzolu (alt+f2 a napis konsole) a pis: su - (prepne do rezimu roota) ./nazov_programu (namiesto nazov_programu napis nazov toho spustitelneho programu, ked nepojde, tak skus napisat sh nazov_programu.sh (ak nazov programu ma priponu .sh) Skus ale poslat viac informacii, lebo takto sa ti velmi tazko da poradit, to je asi tak, ze nefunguje mi auto, co s tym. Mam Mercedes.
      • Re: Re: Instalacia sietovej karty 06.04.2005 | 12:59
        peter golis   Návštevník
        teoreticky by to bola dobra rada, ak sa nejedna o ovladac zvany setup.exe. Co je vobec na tom cd?
        • Re: Re: Re: Instalacia sietovej karty 06.04.2005 | 16:09
          Avatar Michal Dobšovič Gentoo, SuSE 10.0  Používateľ
          Hehe setup.exe :))) to by som mal potom pre neho druhu radu, zahod kartu, kup si inu :D
    • Viac info 07.04.2005 | 19:35
      Ja   Návštevník
      Takze mam Wi-fi sietovku Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-)PCI NIC a viem ze tato sietovka podporuje OS RedHat Linux 9, ktory pouzivam a mam aj ovladace na tento system, lenze system mi sietovku nenasiel a potreboval by som podrobny navod ako ju do systemu nainstalovat, v Linuxe som zaciatocnik.
      • Re: Viac info 09.04.2005 | 23:09
        peter golis   Návštevník
        a ovladace su odkial? nemaju v sebe nahodou nejake readme? ako sa vobec vola subor s ovladacmi?
      • Re: Viac info 10.04.2005 | 00:07
        lukipuki   Návštevník
        V tvojom prípade je lepšie použiť ndiswrapper, ten dokáže použiť ovládače z Windowsu.
    • Re: Instalacia sietovej karty 09.04.2005 | 23:56
      cHicKi   Návštevník
      skus updatovat kernel :-) /usr/src/linux make menuconfig etc..
    • Re: Instalacia sietovej karty 10.04.2005 | 03:40
      aj mne by trebalo hepl   Návštevník
      som len taraz migroval na linux man.10 a nejdne mi wifi nahodit... ze treba rekompilovat driver ten z win a pode to ???, ale jak?
      • Re: Re: Instalacia sietovej karty 10.04.2005 | 09:43
        lukipuki   Návštevník
        Kto by chcel, môžem mejlom poslať návod na spojazdnenie ndiswrapper-u, už sa ma na to veľa ľudí pýtalo. Môj mejl je lukipuki na host bodka sk.