detekcia grafickej karty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2006 | 19:45
Lubo   Návštevník
AKo zistim, ze aku mam graf.kartu? ked dam lspci tak sa tam dozviem o nej akurat Integrated Graphics Controller a potom uz len info o inych zariadeniach. PC otvorit nemozem a neviem,ako ju detekovat
    • Re: detekcia grafickej karty 30.11.2006 | 16:25
      <<<>>>   Návštevník
      rozoberes PC a kuknes sa co je na nej napisana ( ked je integrovana na doske kuknes manual) :D:D:D:D
      • Re: Re: detekcia grafickej karty 30.11.2006 | 16:30
        Lubo   Návštevník
        No presne ako som pisal. Rozobrat nemozem a nemam od toho nic. to nieje moj komp
    • Re: detekcia grafickej karty 30.11.2006 | 16:53
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      V tom pripade mas VESA 2.0 kartu. Pokial nechces hrat na tom kompe Quaka tak ta to ani velmi nemusi trapit. Pre xserver nastav vesa driver a pojde ti to v pohode.
      • Re: Re: detekcia grafickej karty 01.12.2006 | 09:05
        Lubo   Návštevník
        Dakujem. Ale este mam jeden problem,napr.pri hrach z windowsu mi nejde nic spustit a vypise libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b Warning: unprotecting memory to allow real-mode calls. NULL pointer accesses will no longer be caught. Musim dakde daco nastvait?Nejdu mi ani starsie hry
        • Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 01.12.2006 | 13:17
          Lubo   Návštevník
          Pri kazdejhre or progrem cez wine mi napise libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b Warning: unprotecting memory to allow real-mode calls. NULL pointer accesses will no longer be caught. Not enough memory on exec
          • Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 01.12.2006 | 14:29
            WlaSaTy   Návštevník
            no, a chces to vyriesit alebo rozpisovat v niekolkych vlaknach? typujem ze ta ani nenapadlo nastavit ovladac pre tvoju kartu ako ti bolo viac krat poradene.
    • Re: detekcia grafickej karty 01.12.2006 | 23:32
      qwertz   Návštevník
      pokud nevis co mas za grafarnu a nemuzes rozdelat pc (treba kvuli zaruce) , zkus nejake live distro (treba knoppix) ktere identifikuje graf. kartu pri bootu a uvidis :) tak jsem rozumel otazce..
      • Re: Re: detekcia grafickej karty 04.12.2006 | 11:07
        Lubo   Návštevník
        ANo dobre si rozumel.dik :-) A kedze ju mam asi integrovanu priamo na doske a nemam od nej cd??
        • Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 04.12.2006 | 19:45
          imp3rator   Návštevník
          tak si to potom hod :P