stale mi nieco vypne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.12.2006 | 01:27
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry podvecer. Mam velmi zavazny problem, pouzivam kubuntu 6.10 a asi 10 krat sa mi stane, ze mi normalne vypne gaim, firefox, nic proste nevyhlasi,proste vsetko vypne ... Neviete kde moze byt chyba? A keby som si chcel zmenit 6.10 na 6.06 , ako to spravit, tak aby mi ostali data? Moze to byt tym ze 6.10 ma vela buggov atd.? Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: stale mi nieco vypne 01.12.2006 | 18:01
      ---   Návštevník
      moze to byt aj tym ,aj mne obcas spadne firefox ,ale mam nastavene aby sa zobrazovali posledne zobrazene stranky tak pri pade mi to nevadi ,lebo sa zobrazia naspat. Pada len ked mam otvorenych vela stranok v zalozkach.
      • Re: Re: stale mi nieco vypne 01.12.2006 | 18:08
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        hej, mne pada najcastejsie firefox a gaim ... ale to len ked mam pretazene tie veci, tak ze firefoxov mam asi 5 a gaim nieco posielam alebo pisem s 3 ludmi naraz,ale aj tak by to nemalo robit ... neexistuje nejaka ochrana? nemoze to byt 6.10tkou??
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: stale mi nieco vypne 01.12.2006 | 23:40
      qwertz   Návštevník
      tohle by se snad nemelo stavat ... zkus treba ten firefox spustit pres konsolu, co po nem zbyde za hlaska? nechci premlouvat , ale jinak, vymenit distro :)
    • Re: stale mi nieco vypne 02.12.2006 | 01:27
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Skus po najblizsom pade prepnut do prvej konzoly (ctrl+alt+f1, spat sa dostanes alt+f7) ci tam nebudu nejake hlasky typu "segmentation fault", alebo "invalid instruction" a podobne. Pozri sa do logov ci tam nieje nieco divnuo (cat /var/log/messages, alebo dmesg).