Internet T-COM

Sekcia: Konfigurácia 11.12.2006 | 18:12
Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
Zdravim, mam internet od T-COM a je to DIAL-UP pripojenie.V UBUNTU ho ale neviem nastavit.poprosim o pomoc,potom mi prihodte aj nejake obrazky z toho nastavenia lebo som lama
    • Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 19:58
      ---   Návštevník
      aky je to modem? http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=34389
      • Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 20:03
        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
        mal by to byt Lucent Win Modem,zacne vytacat potom da ton neexistujuceho cisla a modem sa vypne
        • Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 20:06
          ---   Návštevník
          cez co to vytacas?
          • Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 20:08
            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
            nemam nic nato nainstalovane,dam siete a tam dam "aktivovat"
            • Internet T-COM 06.12.2006 | 20:23
              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
              a este ze on zacne ved vytacat len mam zle zadane cisla tam do tej tabulky co je v okne siet som zadal nech vytaca 01919 a podtym je dalsie okienko a tam som dal tiez 01919 a zadal som heslo a meno k internetu a dal som pripojit
              • Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 20:57
                WlaSaTy   Návštevník
                a co zaskrkavatko "cakaj na oznamovaci ton"? to by malo byt vypnute. zariadenie modemu mas spravne?
                • Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:02
                  Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                  cakaj na oznamovaci ton tam ani nevidim,ukaz screen
                  • Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:07
                    ---   Návštevník
                    nainstaluj gnome-ppp , tam to je ale este treba zmenit to CHAP na PAP
                    • Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:09
                      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                      gnome-ppp som stiahol ale neviem ho nainstalovat,a po druhe CHAP na PAP,ale ako?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:19
                        ---   Návštevník
                        v konzole sudo dpkg -i nazov_balika.deb a to PAP nastavuj az ked nainstalujes a nastavis ten gnome-ppp ,mozno to pojde aj bez toho ,ale v tom prvom odkaze co som ti napisal to vsetko je uvedene. 1.sudo pppconfig 2.create - vytvorit spojenie ---daj tam nejaky nazov 3.pouzit staticke DNS ---zadaj DNS 4.vyber PAP 5.login-prihlasovacie meno 6.password--heslo 7.rychlost modemu (nechaj 115200) 8.tonova volba 9.telef. cislo 10.dat automaticky rozpoznat port modemu 11.vrat sa do rozsireneho menu (advanced - rozsirene moznosti)- ISPConnect - vymaz to co tam je a nechaj prazdne 12.Previous-navrat do predchadzajuceho menu 13.Finished-Zapisat subory a vratit... spusti gnome-ppp a vytvor pripojenie - daj detekovat port, odskrtni Wait for dialtone, nechaj dynamic IP a zadaj DNS servery, meno , heslo ,telef.cislo. Daj vytocit pripojenie v tom gnome-ppp a musi to ist. Ak nie tak by som videl problem v modeme a jeho ovladaci.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:35
                          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                          a ked nemam .deb ale .tgz? 1.sudo pppconfig 2.create - vytvorit spojenie ---daj tam nejaky nazov 3.pouzit staticke DNS ---zadaj DNS 4.vyber PAP 5.login-prihlasovacie meno 6.password--heslo 7.rychlost modemu (nechaj 115200) 8.tonova volba 9.telef. cislo 10.dat automaticky rozpoznat port modemu 11.vrat sa do rozsireneho menu (advanced - rozsirene moznosti)- ISPConnect - vymaz to co tam je a nechaj prazdne 12.Previous-navrat do predchadzajuceho menu 13.Finished-Zapisat subory a vratit... spusti gnome-ppp a vytvor pripojenie - daj detekovat port, odskrtni Wait for dialtone, nechaj dynamic IP a zadaj DNS servery, meno , heslo ,telef.cislo. a akoze tym prikazom vobec nechapem...kukal som aj ten link vyssie ale ako nic inak to mam vkladat ako do "Terminál-u"?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 21:42
                            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                            http://packages.ubuntu.com/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=gnome-ppp&searchon=names&subword=1&version=dapper&release=all odtial som isiel stahovat .deb ale zobrazilo mi iba nejaky ?zdrojak? toho alebo co tak som isiel nato tak ze som si dal hladat cez toto forum .tgz
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 22:07
                              ---   Návštevník
                              http://packages.ubuntu.com/cgi-bin/download.pl?arch=i386&file=pool%2Funiverse%2Fg%2Fgnome-ppp%2Fgnome-ppp_0.3.23-0ubuntu2_i386.deb&md5sum=e4704859efb310eba7673c825895a6b9&arch=i386&type=main hadam som trafil i386 architekturu a dapper
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 22:07
                              ---   Návštevník
                              http://packages.ubuntu.com/cgi-bin/download.pl?arch=i386&file=pool%2Funiverse%2Fg%2Fgnome-ppp%2Fgnome-ppp_0.3.23-0ubuntu2_i386.deb&md5sum=e4704859efb310eba7673c825895a6b9&arch=i386&type=main hadam som trafil i386 architekturu a dapper
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 22:10
                            ---   Návštevník
                            to nie je podstatne ci to chapes ,to casom pride , ano treba to do terminalu pisat mal som volakedy to iste pripojenie co ty ,ale externy modem a tak som to tam takto dakedy popisal ,dufam ze to pomoze. Hlavne treba rozbehnut modem ( ovladac...) ostatne sa da lahko naklikat.
                • Re: Re: Internet T-COM 06.12.2006 | 22:59
                  WlaSaTy   Návštevník
                  to zaskrkavatko je nepovinne, myslim ze sa to vypinalo prikazom (inicializacnym retazcom) ATX3. no, a preto je napriklad wvdial vyhodnejsi, umoznuje mat viacero inicializacnych retazcov podla potreby, ale neda sa nan kliknut. ale na druhu stranu niekomu vyhovuju klasicke ppp skripty :-)
                  • Re: Re: Re: Internet T-COM 07.12.2006 | 17:27
                    Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                    no ale ak to dam do terminalu tak to pyta odomna heslo,lenze to heslo mi tam nejde napisat - to je haluz
                    • Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 07.12.2006 | 19:06
                      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                      http://archive.ubuntu.cz/ubuntu/pool/universe/g/gnome-ppp/gnome-ppp_0.3.23-0ubuntu2_i386.deb ako to stiahnem co win-e?vzdy mi zobrazi iba kod toho
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 07.12.2006 | 19:38
                        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                        medzi casom som to vsetko rozchodil,po pripojeny ma to hned ale odhlasi
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 07.12.2006 | 19:53
                          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                          no takze som to skusal aj s pppconfig a stale ma to odpaja.hehe
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 08.12.2006 | 00:35
                            WlaSaTy   Návštevník
                            predpokladam ze si uz pozrel do logov a precital si si koli comu ta to odpaja. waiting for chap challenge? alebo nieco ine? moznosti je veeeeeeeeeeeeela
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 08.12.2006 | 17:22
                              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                              ono ma to pripoji ale po 20s hned odpoji,a nenacita za tu dobu ziadnu stranku.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T-COM 08.12.2006 | 17:28
                                ---   Návštevník
                                zmenil si to PAP/CHAP ? pozri este raz do pppconfigu ci je tam vsetko tak ako ma byt
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Internet T 08.12.2006 | 17:53
                                  Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                  nastavil som aby to bolo na PAP,urobil som zle?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Intern 08.12.2006 | 17:56
                                    ---   Návštevník
                                    dobre , PAP tam ma byt .
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: In 08.12.2006 | 18:03
                                      ---   Návštevník
                                      za pokus by stalo pouzit nejake distro (aj live) s KDE , vytvorit pripojenie cez kppp a porovnat ako sa to bude spravat. V KDE odpadaju tieto ostatne nastavenia. Vsetko staci naklikat.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Intern 08.12.2006 | 18:12
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    booze, a logy si pozeral? tam to je napisana ta chyba.
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: In 09.12.2006 | 00:22
                                      Ľubor   Návštevník
                                      --> Ignoring malformed input line: \";Do NOT edit this file by hand!\" --> WvDial: Internet dialer version 1.55 --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Sending: ATM0L0DT01919,01919 --> Waiting for carrier. ATM0L0DT01919,01919 CONNECT 14400 NoEC --> Carrier detected. Waiting for prompt. --> Don\'t know what to do! Starting pppd and hoping for the best. --> Starting pppd at Fri Dec 8 23:15:39 2006 --> Warning: Could not modify /etc/ppp/pap-secrets: Permission denied --> --> PAP (Password Authentication Protocol) may be flaky. --> Warning: Could not modify /etc/ppp/chap-secrets: Permission denied --> --> CHAP (Challenge Handshake) may be flaky. --> Pid of pppd: 7326 --> Using interface ppp0 --> Disconnecting at Fri Dec 8 23:16:05 2006 --> The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16) --> man pppd explains pppd error codes in more detail. --> Try again and look into /var/log/messages and the wvdial and pppd man pages for more information. --> Auto Reconnect will be attempted in 5 seconds --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Sending: ATM0L0DT01919,01919 --> Waiting for carrier. ATM0L0DT01919,01919 tam je log vsimol som si toto: --> Cannot set information for serial port. len neviem ako to odstranit
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 09.12.2006 | 13:18
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        tych chyb tam je viacej: ake to telefonne cislo vobec vytacas? preco dvakrat ale to by nemalo az tak vadit. ake meno a heslo predavas tym programom ked nemozes modifikovat do /etc/ppp/*-secrets prenejsie pod kym to spustas? hm, ak chces zmenit sietove nastavenia, tak na to musis mat pravo.ty to pravo mas, len by si ho mohol najst ...
                                      • re 09.12.2006 | 13:32
                                        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                        http://img.pc-war.sk:80/upload/pictures/Screenshot.gif http://img.pc-war.sk:80/upload/pictures/Screenshot-1.gif tam su obrazky z nastaveni
                                        • Re: re 09.12.2006 | 14:05
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          pkne pozadie, ale co povies na moje (mol.jpg)? inac skus nam prezradit ako kto spustas pripojenie do internetu. predpokladam ze ako uzivatel a zabudol si si priradit pravo na zmenu sietoveho nastavenia.
                                          • Re: Re: re 09.12.2006 | 15:58
                                            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                            no ja sa normalne pri spustany systemu prihlasim na moje meno a heslo potom si otvorim gnome-ppp a dam conect.(dnes uz asi nedojdem az zajtra tak potom napisem ci mi to pomohlo co mi poradite :D )
                                            • Re: Re: Re: re 09.12.2006 | 21:41
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              :prihlasim na moje meno a heslo potom si otvorim gnome-ppp a dam conect. a mas ako obycajny uzivatel pravo robit zmeny v sietovych nastaveniach? typnem si ze nie a nepouzil si ani sud a ani si si tie prava nenastavil. no nevadi ....
                                              • Re: Re: Re: Re: re 10.12.2006 | 16:22
                                                Ľubor   Návštevník
                                                no tak porad frajer ako to nastavit
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: re 10.12.2006 | 19:34
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  nieco na zaciatok: http://tldp.org/HOWTO/PPP-HOWTO/ ked uz ine rady nepomahaju. ak by si chcel ako najvecsi frajer nech to za teba cele vyriesim, tak sa kludne ozvi ... predpokladam ze z toho co ti bolo odporucene si skusil jedno velke nic, alebo sa mylim?
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 10.12.2006 | 21:31
                                                    Ľubor   Návštevník
                                                    keby viem po anglicky tak sa tu nepytam uz davno :) a kludne to vyries zamna s tymi pravami,budem rad
                                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 11.12.2006 | 13:50
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      ked napises co si skusil tak sa s tym mozno oplati zaoberat.
                                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 11.12.2006 | 17:05
                                                        Ľubor   Návštevník
                                                        skusil som to co tu je napisane nainstaloval som gnome-ppp a nastavil pripojenie k netu nic viac nic menej
                                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 11.12.2006 | 17:55
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          ale no, a neskusil si si ako root pridat pre daneho uzivatela prava aby si mohol menit sietove nastavenia? a ani si to nechcel okaslat cez nejake gtksudo ci co to je? to snad nemyslis vaazne.
                                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 11.12.2006 | 18:07
                                                            Ľubor   Návštevník
                                                            pls napis mi presnejsie ako pridat root prava a okaslat to cez to sudo,je to moj ifnis (dufam) a internet by mi mal ist a inak hod mi potom aj link na nejaky good firewall v .deb balicku na ubuntu 6.06 ,dikes
                                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re 11.12.2006 | 18:12
                                                              ---   Návštevník
                                                              ak chces firewall tak si nainstaluj firestarter