Vysla SuSe 10.2

Sekcia: Ostatné 09.12.2006 | 10:53
Dood   Návštevník
Vysla Suse 10.2, koencne, super nie ? viac na distrowatch
    • Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 18:40
      Srigi   Návštevník
      nj, ale pouzival by to iba sebevrah alebo manik-tester. Vhodne max na skusanie, ako prim distro tak po 2-3 mesiacoch. PLS vsetkych, stahujte primarne cez torrent. recenzia na tuxmachines (ENG).
      • Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 19:09
        david   Návštevník
        a co je s debianom? uz sa neviem dockat stable.
        • Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 21:05
          Srigi   Návštevník
          Ako ma uz upresnili na jednom fore: "Debian vyjde vtedy, ked je spravny cas"
          • Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 21:10
            ---   Návštevník
            tak,tak , potom sa nestane ze sa to neda pouzit , ako suse 10.1 po vydani bola nepouzitelna. Ktovie ako je na tom 10.2 Suse testuje verzie az po vydani final.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 21:19
              Srigi   Návštevník
              Tak to nie je celkom pravda, pozri si casovy plan vydavania distribucie. cca mesiac pre relasom sa spravi FREEZE (nepridavaju sa ziadne nove baliky a funkcie) a hladaju sa posledne bugy, doladuje sa lokalizacia. Priebezne vychadzaju bety a RC-cka.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 21:23
                ---   Návštevník
                to mal byt kvazi vtip ale ze bola suse 10.1 skoro nepouzitelna az do vydania remastered s tym dufam suhlasis (teda pre bezneho klikaca ,ktory si nevie poradit s takymito problemami)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 00:01
                  Srigi   Návštevník
                  Mne sa podarilo tomu vyhnut aj s povodnou (marcovou) 10.1, nerobil som psie kusy, kcel som iba multimedia a Operu. Tu som stiahol ako rpm balik z html webu (tyzdenne buildy). Instaloval pomocou: rpm -Ihv opera-9.1... a vpohode to fungovalo, pridalo to vsade zastupcov a opera bezala na prvy krat. Skusil som instalovat MPlayer, rpm som nasiel na homepage, skusil nainstalovat tym istym sposobom, ale dostal som klasicke dependency hell, ale lahko riesitelne - stacilo stiahnut 7 balikov (vsetko rpm krasne vypisalo a stacilo stahovat z pbone). MPlayer potom vpohode fungoval. Skusil som kompilaciu MPlayera, pozrel som do README, skopiroval kodeky na miesto a ./configure aj make prebehlo na cistom SuSE na prvy krat bez chyby. V tedy som este nepoznal checkinstall, tak som instaloval pomocou make install, ale z README som zistil kde su binarky a vpohode zase spustil. A to vsetko este ako BFU na povodnej 10.1-tke. Ale repozitoare zase fakt boli hroza, to sa na apt-get nechyta. Ale v Ubuntu som mal s kompilovanim MPlayer dost velke problemy. Binarky z repo boli v pohode funkcne hned.
    • Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 23:33
      cc   Návštevník
      len tak mimochodom suse by som neodporucil ani najvacsiemu nepriatelovi . Zavislosti pri instalacii balikov to je velka katastrofa. Nastavenie zdrojov to je tiez peklo.
      • Re: Re: Vysla SuSe 10.2 07.12.2006 | 23:56
        WlaSaTy   Návštevník
        chces vidiet peklo? daj si gentoo a nastav pouzivanie testovacich verzii balickov :) ale, niekto z nas to musi otestovat ...
        • Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 00:10
          cc   Návštevník
          ja som nemyslel suse na testovanie ,ale na pouzivanie , ked mi vypise smart ze nemoze nainstalovat balik ,lebo mu nieco chyba a google vypluje ze pre suse taka kniznica neexistuje tak co si mam o tomto produkte mysliet? Ked dam skontrolovat zavislosti tak na mna vyskoci polmetrove okno s nevyriesenymi zavislostami a to mam nastavene zdroje podla nemenovaneho navodu ,kde na konci bolo uvedene ze uz zostava len veselo instalovat. Ale ja som "neveselo" skoncil na prvom baliku ktory som chcel nainstalovat. A takto mozem pokracovat...Suse uz nikdy aj keby vysla verzia 50.2 , vyzera to sice pekne ale pod povrchom to skripe...(rpm nezaprie svoje "kvality")
          • Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 00:23
            WlaSaTy   Návštevník
            u mna podobne, ibaze navod na zmenu toho jedneho pismena je priamo od vyrobcu. to je sranda ked si veselo nainstalujes vsetko co mas a zabudne sa ti aktivovat naveznost na nejaku kniznicu. vsetko je ok, len sa to nechce nastartovatpretoze tie naveznosti su nejake ine. ale aspon si to pozriem z inej strany ... mimochodom, to veselo moze instalovat platilo od vytvorenia navodu s balikmi a az dovtedy kym suse nevypustilo apdejty na danu verziu distribucie. holt, to sa stava ... ale suse vo verzii enterprise je privetivejsi, tam tie multimedialne ftakoviny netreba.
      • ani nie 09.12.2006 | 03:33
        smarkaty   Návštevník
        staci stiahnut smart a instalacia je razom podobne jednoducha ako pri apt-get ... A mimochodom, yast2 tiez dobre riesi zavislosti... takze to zvladne aj 100% "klikac"... SuSE10.2 vyzera ovela podarenejsia ako jej predchodca... Ja by som skor neodporucal inu distro..
    • Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 07:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      velmi hlupa a velmi primitivna otazka - ale ma to nejaku vyhodu oproti podobnym distribuciam, teda mandriva ci fedora? yast ma sice vela dobrych veci, ale strasne trva stale to nacitavanie
      • Re: Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 19:30
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Výhoda oproti mnadrive - menej mrzne a oproti fedore - rozbehal som na SuSE wifinu, čo sa mi inde okrem mandrivy nepodarilo. Ale na mandrive sa mi zdali repozitáre velice divné. YaST na inštaláciu balíčkov je hrôza. Ale vyzerá, že v SuSE 10.2 sa zrýchlil. Aj tak používam SMART. Je super. Na SuSE 10.2 mi zatiaľ vadí to, že má málo repozitárov, takže zostávam na 10.1.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 08.12.2006 | 23:57
          Elven   Návštevník
          teraz testujem suse 10.2. ale nie som schopny nainstalovat gaim :) teda je tu len 1.5 a balicek na novsi nieto. takze musim kompilovat... instaloval som tiez xfce. instalacia padla ked bolo 100 percent. a nic z toho nie je :(
          • Re: Re: Re: Re: Vysla SuSe 10.2 09.12.2006 | 10:53
            Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
            mam 10.1 a pouzivam smart,ano som klikac priznavam,ale vsetko mi slape ako ma aj vsetok soft som cez smart nahodil- ziadny problem,cize si uz taham 10.2 komu sa nepaci Suse nech si da ine distro,ale mne splnilo ako prve to najdolezitejsie-jednoduchy prechod z win bez vacsich znalosti linuxu a to najdolezitejsie aj s komplet multimediami,kancelariou atd.