miesto v grub-e

Sekcia: Konfigurácia 13.12.2006 | 15:31
Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
caute, v zavadzacom jadre chcem mat na 1. miesto windows xp,mam ho na disku "I" :) ako to urobim (ked nevyberiem ziaden system an´by nenabehlo ubuntu ale xp)
    • Re: miesto v grub-e 09.12.2006 | 13:45
      ---   Návštevník
      otvor si ako rooot /boot/grub/menu.lst a na zaciatku niekde je riadok default 0 zmen tu nulu na ine cislo ,takto nula znamena prvy system v poradi pri nabehnuti grubu. jednotka znamena druhy v poradi... pozri v tomto subore na konci kolky je to system v poradi , zmen to , uloz a restartni...
      • Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:29
        Ľubor   Návštevník
        mam zakazane upravovat ten subor a som jediny uzivatel ako administrator...
        • Re: Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:34
          ---   Návštevník
          co mas zakazane? napisat do konzoly sudo gedit /etc/boot/grub/menu.lst ? nauc sa pouzivat sudo a gksudo
          • Re: Re: Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:38
            ---   Návštevník
            este ti poradim aby si nepovedal ,nainstaluj si automatix a cez to si nainstaluj skripty do nautilusu. Ja to pouzivam a nepotrebujem na takuto upravu ani konzolu, kliknem na menu.lst pravym tl. mysi a vyberiem gedit-root , vypyta si to heslo a otvori to v gedite. Podobne sa da vybrat v nautiluse aby sa otvoril nautilus v hociktorom systemovom adresari a mozem mazat/kopirovat/pridavat. Rychle a pohodlne...
            • Re: Re: Re: Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:42
              Ľubor   Návštevník
              som amater a este len v linuxe zacinal pokial vidim ze vy ste zaciatocnici neni: http://linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=48446 tam mam tiez problem so zapisom do suboru,tak by ste mohli poradit
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: miesto v grub-e 13.12.2006 | 15:31
                Riso   Návštevník
                Uloz si subor na plochu napr. a potom ho skopiruj do /boot, opyta sa na root heslo myslim a prepise.
            • Re: Re: Re: Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:42
              Ludo   Návštevník
              fuj:)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: miesto v grub-e 11.12.2006 | 21:46
                Ľubor   Návštevník
                tak porad ked fuj :)