problem s kompilaciou prosim pomozte

Sekcia: Programovanie 10.12.2006 | 10:48
Jano   Návštevník
Ahojte,instalujem LICQ a mam problem skompilovat zdrojaky.Nie som programator tak mam problem :-( Pri spusteni ./configure som zistli ze mi chyba kniznica LIBICONV ,tu sa mi podarilo stiahnut a nainstalovat (v adresari /usr/local/lib probudli subory tejto kniznice),avsak ked znova spustim configure,stale pise ze ju nepozna.Prosim pomozte,co treba spravit,uz som v koncoch. Vdaka
    • Re: problem s kompilaciou prosim pomozte 09.12.2006 | 16:47
      noname   Návštevník
      1. napis aku mas distribuciu 2. skus ako root napisat "ldconfig"
      • Re: Re: problem s kompilaciou prosim pomozte 09.12.2006 | 16:53
        Jano   Návštevník
        Mam SUSE 10.0 ,ldconfig som napisal a vystup ziadny t.j prazdny riadok
        • Re: Re: Re: problem s kompilaciou prosim pomozte 09.12.2006 | 17:07
          name   Návštevník
          na druhej strane naco sa snazis skompilovat licq ked nie si programator a pouzivas distribuciu ktora zrovna nie je mensinova... teda preco si prosto cez yast nestiahnes uz zkompilovany balicek a mas... ono vytvarat si takto kompilovanim programi nie je najidealnejsie, najidealnejsie je stiahnut balicek pre tvoju distribuciu... bo ti hrozi ze po upgrade budes mat problem( v zavislosti kolko programov( nebodaj este kniznic ) si si takto prilepsil s ) ale ked trvas na tom tak ldconfig nic nevypisuje, iba upgradne zoznam kniznic... zavisi od ciest nastavenych v /etc/ld.so.conf; mala by tam byt ta tvoja /usr/local/lib... no a potom mozes veselo ./configure... ak mas dobru kniznicu tak ti to pojde, ak nie tak ti to vyhodi nejaku somarinu zasa... ale aj tak si myslim ze by si mal siahnut po repozitaroch suse...........#@#!@
          • Re: Re: Re: Re: problem s kompilaciou prosim pomoz 09.12.2006 | 17:31
            Jano   Návštevník
            Moja zufala snaha kompilovat je dana tym ze chcem mat programy aktualne (pre moju distribuciu napr.LICQ je dostupny rpm balicek tri roky stary s kopou bugov a bez vylepseni ktore ma posledna verzia),a tiez ze si chcem naistalovat programy kt.moja distribucia vobec neponuka (napr. mplayer).Myslim ze to je normalna vec nainstalovat si co chcem.Avsak v Linuxe to asi pre laika nejde.Vzdy skrachujem na nejakych zavislostiach,kt. neviem vyriesit pripadne na inych chybach. Skontroloval som /etc podla tvojej rady ,cesta ku mojim knizniciam tam je,ale moj problem sa nevyriesil,je to to iste. Asi to vzdam Ale ajtak vdaka za radu a ochotu pomoct.
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s kompilaciou prosim p 09.12.2006 | 17:44
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              pridaj -L -I -l prepinace kompilatoru. Vysmevlim vyznam na priklade: -I/usr/include/iconv To znamena kde sa maju hladat .h subory. Naozaj neviem kde ich mas ty takze tam pridaj tu cestu kde su. -L/usr/local/lib To je cesta k .so alebo .o kniniciam t.j. v tom adresari musi byt libiconv.so.1 alebo tak nejak. Ked si skompiloval iconv kniznicu tak tam niekde bude, hladaj proste nejaky lib*.so* subor a ten potom najdi na disku a tu cestu pouzi. -liconv Toto znamena ze linker tu kniznicu pouzije. Pripona lib (z libiconv) sa prida automaticky. Ak ti chybajucu iconv hlasi ./configure tak si pozri ten configure skript a hladaj text "iconv", mozno tam zistis kde sa snazi tu iconv hladat, pripadne tam najdes prepinac cosi ako --iconv-path= alebo nieco podobne tak to je cesta k iconv. Obcas maju ./configure skripty prepinace na vypinanie niektorych funkcii (napr --without-iconv alebo --disable-iconv alebo --without=iconv atd...).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s kompilaciou pros 09.12.2006 | 18:18
                Jano   Návštevník
                Nasiel som v configure skripte prepinac --with-libiconv-prefix ,nastavil som ho na cestu kde su moje libconv.so subory ,presne ako si pisal ,ale zda sa ze to ignoruje.Nuz neviem co dalej..
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s kompilaciou 09.12.2006 | 21:42
                  WlaSaTy   Návštevník
                  nehlada to nahodou libiconv.a ?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s kompilac 09.12.2006 | 21:55
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    nie, problem bude v pkg-configu, ktory nehlada v /usr/local
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s komp 09.12.2006 | 22:14
                      WlaSaTy   Návštevník
                      jaaj, local. tam sa zaprasavaju povecsinou balicky mimo poradia instalacnych engines. mimochodom ako sa ma PKG_CONFIG_PATH ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s kompilaciou prosim p 10.12.2006 | 10:48
              meno   Návštevník
              okrem toho pre suse sa na multimedialne veci ako mplayer a mozno aj to tvoje licq da pouzit pacman, aspon viem ze sa podobne veci tunak riesili uz niekolko krat, a zeby suse nemalo mplayer sa mi nezda, ma ho, mozno nie s podporou multimedii, ale na to prave sluzil ten pacman...