kubuntu 6.10 install

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.12.2006 | 14:18
xenol   Návštevník
mam takyto problem : ked sa snazim naisntalovat kubuntu 6.10 vytovirm si particie naformaujem ich na swap/ext3 ale ked spustim isntallaciu vypne sa mi monitor ktory hovori No signal potlacim hocijaku klavesu hodi ma spat na live cd ale instalacia nepokracuje a ked dam naspat tak hodi Installation crashed a vyhodi mi toto : Traceback (most recent call last): [21:12] File "/usr/bin/ubiquity", line 166, in ? main() File "/usr/bin/ubiquity", line 161, in main install(sys.argv[1]) File "/usr/bin/ubiquity", line 57, in install ret = wizard.run() File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/frontend/kde-ui.py", line 336, in run self.progress_loop() File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/frontend/kde-ui.py", line 580, in progress_loop if dbfilter.run_command(auto_process=True) != 0: File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/filteredcommand.py", line 153, in run_command self.start(auto_process=auto_process) File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/filteredcommand.py", line 62, in start self.db = DebconfCommunicator(PACKAGE, cloexec=True) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/debconf.py", line 125, in __init__ write=self.dccomm.tochild) [File "/usr/lib/python2.4/site-packages/debconf.py", line 48, in __init__ self.setUp(title) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/debconf.py", line 51, in setUp self.version = self.version(2) file "/usr/lib/python2.4/site-packages/debconf.py", line 60, in lambda *args, **kw: self.command(command, *args, **kw)) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/debconf.py", line 81, in command status = int(status) ValueError: invalid literal for int(): vie mi s tym niekto pomoct? som sa snazil na kubuntu IRC ale tam mi nevedeli povedat nic :(
    • Re: kubuntu 6.10 install 09.12.2006 | 22:46
      WlaSaTy   Návštevník
      predpokladam ze sa kubuntu moc nelisi od ubuntu, tak si skus otestovat konzstenciu cdcka. pro boote z cd mas volbu kde nechyba integrity check pre dane medium. mozno je to len zle stiahnute alebo napalene, zostava urcite nie je pretaktovana a funguje spolahlivo.
      • Re: Re: kubuntu 6.10 install 09.12.2006 | 23:01
        ---   Návštevník
        tipujem ze to bude lcd a nezvlada rozlisenie
        • Re: Re: Re: kubuntu 6.10 install 10.12.2006 | 00:33
          xenol   Návštevník
          ta lcd mam ale nefim fak ako nemoze zvladat rozlisenie
          • Re: Re: Re: Re: kubuntu 6.10 install 10.12.2006 | 13:18
            Elven   Návštevník
            jednoduche kroky: 1) nabootuj cd a hned tam na zaciatku daj otestovat na chyby na mediu 2) nabootuj cd, a kym ho ako live cd spustis, tak si daj rozlisenie napriklad 800x600 3) skus to iste na inom PC. ale pravdepodobne bude lepsie riesenie 1 a 2
            • Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu 6.10 install 10.12.2006 | 14:18
              WlaSaTy   Návštevník
              vzhladom na to ze sa vysypal hned instalacny skript, tak by som tipoval zle stiahnute alebo vypalene instalacne medium. popripade pretaktovanu a nestabilnu zostavu. takze popri 1 sa da vybrat aj otestovanie pamete (memtest) priamo z instalacneho media alebo sa da pouzit testovacie distro stress linux :)