LyX

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.12.2006 | 10:37
Mišo   Návštevník
Dobrý deň! Prečo je celé menu v Lyx-e 1.4.2 skoro nečitateľné? Mám na mysli kódovanie..... slovenské znaky sú úplne skomolené... Používam Ubuntu poslednú verziu a v ňom sú slovenské "č,ž,š,č,..." v poriadku..... Vopred Vam ďakujem!
    • Re: LyX 11.12.2006 | 21:21
      mosi   Návštevník
      Neviem presnu odpoved, ale ide o fonty pouzivane v menu, to jest v oknach. Moj lyx je skompilovany s Qt interface. Este je tusim GTK interface, nie som si isty. Informacie o tom aky codepage je pouzivany zistis: z konzoly spusti: lyx -dbg key vypise ti aku codepage pouziva Qt system. dalej: lyx -dbg gui vypise aku codepage sa snazil Qt najst. U mna je to: [root@greyfox .lyx]# lyx -dbg gui Setting debug level to gui Debugging `gui' (GUI handling) Could not find Qt translations for locale en_US.UTF-8 Takze u mna nemam pre Qt system nainstalovany en_US.UTF-8 locale, ty pravdepodobne nemas sk.UTF-8 locale. Takze musis hladat to, ako to nainstalujes. To je aspon tolko k tomu ako ziskas informacie o tom co lyx robi. Dufam ze aspon nieco z tohto ti pomoze. Ale pre istotu skus este nastavit language: Slovak v menu lyxu. zdravi mosi http://mosi.sk/press
      • Re: Re: LyX 11.12.2006 | 21:34
        Mišo   Návštevník
        Takze mám "Qt" a tiez: Could not find Qt translations for locale sk_SK.UTF-8 :-( ....pokračujem v pátraní.... Zatiaľ Vďaka.
        • Re: LyX 14.12.2006 | 23:10
          mosi   Návštevník
          Este jedna rada: font ktory je nastaveny v KDE alebo Gnome v danej Teme nemusi obsahovat makkcene a dlzne, tym padom sa to mozno prenasa na menu. Ostatne slovenske menu v pohode? Gnome? KDE? Zmena fontu v teme vyvola zmenu fontu aj v Lyxe? Ak nie, Lyx pouziva standardne Qt fonty. Treba najst, ako som povedal, lokalizaciu Qt do slovenciny. Qt sa da skompilovat s UTF-8 a UTF-16, pripadne v starom ASCII. Neviem ako to funguje v Ubuntu, ale treba zistit ako to bolo skompilovane. V tej istej kodovej stranke treba napisat Menu do lyxu. Menu hladaj niekde v /usr/share/lyx/ Zdravi mosi
          • Re: Re: LyX 15.12.2006 | 12:46
            ubukubu   Návštevník
            Ide o chybu v Lyx-e, ktora sa netyka len slovenciny. Menu zatial nepodporuje kodovanie UTF-8, preto sa znaky s diakritikou zobrazuju nespravne. Text zadavany do textoveho pola sa zobrazuje spravne. Docasne riesenie moze spocivat v opusteni slovenskeho menu a jeho nahradeni anglickym (treba vymazat alebo premenovat subor /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/lyx.mo).
            • Re: Re: Re: LyX 15.12.2006 | 15:06
              Juraj   Návštevník
              V Dapperovi bolo menu v poriadku, v Edgym je to zmrsene. Podobne je na tom Debian (testing, unstable). Skusal som skopirovat locales z Dappera do Edgyho - bez uspechu, v Edgym klikyhaky nadalej. Riesenim by mozno bolo aj nainstalovanie starsej verzie lyxu, tusim 1.3.7 z dappera...
              • Re: Re: Re: Re: LyX 15.12.2006 | 15:39
                ubukubu   Návštevník
                Existuju este dve moznosti. Prva, skompilovat LyX zo zdrojoveho kodu s tym, ze sa subor lyx.po ulozi v UTF-8 (neskusal som), druha, nastavit kodovanie systemu (alebo uzivatela) na ISO-8859-2 (vyskusane, funguje).
                • Re: Re: Re: Re: Re: LyX 15.12.2006 | 16:00
                  Juraj   Návštevník
                  S tym navratom k iso-8859-2 to beriem ako krok spat. Tato moznost kvoli jednej texovej kniznici a lyxu u mna neprichadza do uvahy.....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: LyX 18.12.2006 | 10:37
                    ubukubu   Návštevník
                    Suhlasim, mal som tam dopisat, ze funguje, ale sposobi dalsie problemy pri pouzivani inych programov (napr. ukladanie mailovych priloh s nazvami s diakritikou). Preto je pre mna schodnejsie riesenie pouzivanie anglickeho menu.