Mandriva Free 2007 DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.12.2006 | 22:21
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Chcel by som sa spytat, ake mate skusenosti s mandrivou, ci uz po softwarovej vybave a dostupnosti tak aj s rychlostou, stabilitou a tak. Chcel by som pocut vsetky vase nazory na mandrivu 2007 free. Prave ju stahujem, uz ubuntu nechcem ani vidiet :D
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:00
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      Z mojich skusenosti bola M2007 menej stabilna ako Ubuntu. BTW, preco uz neches ubuntu vidiet??
      • Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:03
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        2 krat mi pokazila GRUB, znicila vsetky data na particii 3 krat, dneska som 4krat instaloval a teraz ma stale hodi do textoveho rezimu, tak akoze este sekundu na kubuntu a prasknu mi nervy a budem so vsetkym mlatit...
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:05
          Srigi   Návštevník
          Chyba medzi keyboard a zidli. Ubuntu mam uz od Oktobra, robim psie kusi a stale bezi v pohode paralelne s WinXP a teraz aj Arch Linuxom.
    • Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:03
      vian   Návštevník
      Moje skusenosti: Pouzivam ju uz od Mandrake 10 nieco. Od Ubuntu sa lisi inym balickovym systemom, ale na to sa da rychlo zvyknut /takmer ho uz nepouzivam, veci si instalim zo zdrojakov/. Nemam ziadne problemy, pre zaciatocnika je to velmi dobry pokus. Po polroku som vyhodil vsetky omalovanky, pouzivam XFCE a som spokojny. Rozbehal som uz vsetko, co som potreboval. Btw, myslim si, ze netreba odsudzovat ziadnu distribuciu, linux je velmi flexibilny a vsetko si vies nastavit podla svojich potrieb a vkusu /od toho zavisi aj rychlost a stabilita, o ktorych pises/ - inymi slovami, do..rvit sa da aj Debian, ked sa chce :-)
      • Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:15
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        A nevedel by si mi poradit ako by som mal predist takymto zlihaniam a nastavit/nakonfigurovat si ju tak, aby sla ako po masle? Ja som v linuxe zatial zaciatocnik, aj ked uz mam polrocnu skusenost s roznymi distribuciami...
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:22
          Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
          netusim ako by take nieco co si pisal ti mohlo ubuntu urobit. samo od seba urcite nie. Ja pouzivam ubuntu uz druhy rok a nic podobne sa mi nestalo. Samozrejme ze aj moj kamos nadaval na linux, ked si chcel iba obnovit grub po instalacii win a po nabootovani klikol 4x Next Next Next bez toho aby si precital co potvrdzuje a spustil format celeho disku. Doteraz nadava aky je kvoli tomu ten linux sprosty ze mu toto urobil :)...
          • Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:32
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            No poviem ti tak, nainstaloval som ubuntu, vsetko slo a dal som sudo apt-get install kubuntu-desktop, stiahlo mi asi 550 MB , dokoncilo sa to, restartoval som X, nastavil KDE a chcel spustit, restartovalo to pocitac a teraz sa neviem prihlasit do graf. rezimu ale stale mi zobrazi len textovy ... dakujem pekne neprosim :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:38
              ---   Návštevník
              ako to tu uz niekto pisal ,chyba je niekde medzi klavesnicou a stolickou ,myslis si ze mandriva je nejaky blbuvzdorny zazrak ,tak ako si to nastavis tak to budes mat , tak ako aj ubuntu. Necakaj ze to bude predvidat a opravovat tvoje chyby ktore z neznalosti urobis. Taky linux este nevymysleli.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 18:23
              f0f0   Návštevník
              skus sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:24
          ---   Návštevník
          stiahni si manual a drz sa ho ,je sice starsieho vydania ,ale to by nemalo vadit
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:39
          vian   Návštevník
          Pred cca 2 rokmi ked som zacinal s linuxom som si kupil knizku od I. Bibra Zaciname s Mandrivou /alebo tak nejak/. Vela veci som si nastavoval podla nej. Vsetko ako po masle ti ale urcite nepojde. Bude to chciet kopu trpezlivosti a hlavne chuti naucit sa nieco nove. Good Luck :-) Tu je ta kniha v pdf ak by si mal zaujem: ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/
          • Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 16:44
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Uz som si stiahol tu v PDF co sa da stiahnut z tejto stranky, ja viem ze sa treba vela ucit, ale hovorim ti ze ja uplna lama niesom...
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 17:05
              ---   Návštevník
              tak ale s tymto "...teraz sa neviem prihlasit do graf. rezimu ale stale mi zobrazi len textovy ... dakujem pekne neprosim :D " si sa teda rychlo vysporiadal
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 17:14
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                joj dobre zle som to napisal no ...
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 18:21
                  f0f0   Návštevník
                  co sa tyka obnovy GRUBu precitaj si toto http://ubuntu.wz.cz/hlavni_stranky/navody_system_grub_obnova.html stiahni a napal si Super GRUB Disk http://forjamari.linex.org/frs/download.php/458/sgd_0.9534_EN.iso ma to cca 1.4MB, napal to na CD. Je to bootovatelne CD.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 12.12.2006 | 18:31
                    ---   Návštevník
                    obnovit grub sa da jednoduchsie a netreba nic nikde vytvarat treba otvorit konzolu , napisat sudo grub find /boot/grub/stage1 root (hdx,y) setup (hd0) (hd0)= mbr , tiez sa to da zmenit podla potreby .
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Free 12.12.2006 | 18:33
                      ---   Návštevník
                      po prikaze find to vypise nejaky disk (hdx,y)
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 18:27
          f0f0   Návštevník
          ak chces iba kubuntu (KDE) stiahni si instalacne CD Kubuntu, zbytocne ti gnome zabera na disku miesto. A naopak ak chces Gnome, instaluj s CD Ubuntu...jednoduche. Ano, da sa KDE doinstalit aj do ubuntu, ale ak nechces mat instalovane "zbytocne" subory a aplikacie urob to takto.
      • Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 14.12.2006 | 22:00
        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
        povedz ak osa instaluje ked mas zdrojak,lebo sa z toho v mandrive nemozem vykopat
    • Re: Mandriva Free 2007 DVD 12.12.2006 | 18:55
      Cibo   Návštevník
      je pekna, ale mne sa pod nou akosi nepodarilo sprevadzkovat MySQL. Lepsie povedane ani neviem, ci je vobec tam. Tak som sa vrati ku staremu Mandrake 10.1
      • Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 13.12.2006 | 17:28
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Nemyslite ze sme sa tak trosku viac odklonili od temy? Prosim pokracujte v teme ktoru som zacal, teda "Nazory na Mandriva 2007 Free" Dakujem
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 13.12.2006 | 23:03
          Tommy   Návštevník
          Tačínal som s mandrivou....ó môj bože, ono sa to tak hrozne správalo že som bol až sarkastický keď som formátoval HDD a nahadzoval znova wirdos! Ale z omylu o linux-e ma vyviedla až distribucia Ubuntu na ktorej fachčím už od Júna a zatiaľ sa mi pod ňou podarilo rozbehať VŠETKO :D
    • Re: Mandriva Free 2007 DVD 15.12.2006 | 14:30
      Avatar disoft Mandriva 2007CZ  Používateľ
      Zcinal som Knoppixom ,potom som presiel na Mandrivu 2006 a potom Mandrivu 2007 Free.Momentálne uz asi 10 dni pouzivam Mandrivu 2007 CZ.Free verzia akosi nespolupracovala s mojim hardwarom co sa tyka 3D grafiky,ale odkedy som kupil 2007 CZ , ide aj 3D desktop.Asi som mal zle ovladace na grafiku.Treba len nastavit zdroje softu a je to PARAAADA.Som velmi spokojny a aj zaciatocnik ma moznost hned od zaciatku pracovat s plnohodnotnym systemom.
      • Re: Re: Mandriva Free 2007 DVD 15.12.2006 | 22:21
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        mandriva co je přidaná ke knize nebo koupená má v sobě ovladače od výrobců grafik a odstraní se tím největší problém začátečníků s verzí free tj. instalace ovladačů pro akceleraci grafiky. Není jednoduché najít správný kernel-source a správný ovladač. V Čechách stojí kniha " mandrivalinux 2007 cz " od Ivana Bíbra necelých 500 kč a pro začátečníka se opravdu vyplatí, takže jestli vám nevadí čeština ( systém jde samozřejmě spustit v jakémkoli jazyce ) tak zkuste shánět ( i v Praze se sháněla hned po vyjití špatně) nebo přes e-shop