posielanie keyboard events X-kam(vncserver KDE)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2006 | 17:13
jlsystem   Návštevník
Zdravim chcel by som ovladat Program beziaci na vnc session pomocou klavesovych eventov... Ako, kam a cim? Program chcem totiz ovladat z command line... Samotny Program tuto moznost nema..... a hotovo... Proste simulacie klavesnice.... za kazdy dobry napad dakujem
    • Re: posielanie keyboard events X-kam(vncserver KDE 13.12.2006 | 16:48
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Teoreticky ma napada toto: Vytvoris si XEvent e do ktorej zapises udalost ktoru chces (napr. e.type = ButtonPress, + ostatne paramere...) a posles: XSendEvent(Display *display, Window w, Bool propagate, long event_mask, XEvent *event_send); Pricom w je komponent ktoremu chces tuto udalost poslat. Problem je ze netusim ako ho najst kedze oknam (rozumej komponentom) X Windows ziadne identifikatory typu "Button1" nepriraduje. Takze, podla toho ake je tam pouzity toolkit by som skusil najst to okno, cize napr v gtk: Window w = GtkNajdiOknoKomponentuAplikacie('firefox','FileMenuItem'); Ale ze ako na toto netusim.
      • Re: Re: posielanie keyboard events X-kam(vncserver 13.12.2006 | 17:13
        jlsystem   Návštevník
        Uff hladam nieco "hotove" na tento sposob: echo blabla > /dev/vncklavesnica resp.: echo blabla > binarka > /dev/vncklavesnica v BASH :(