inštalácia / stahovanie balíčkov do priečinka

Sekcia: Konfigurácia 16.12.2006 | 16:55
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím mám takýto problém pre slax si často vyrábam vlastné moduly - večšinou tak že si stihnem deb balíček a ten prekonvertujem na modul. ten následne aktivujem a pokúsim sa spustit rogram z konzoly - on mi väčšinou vypíše že ešte niečo potrebuje a ja to stiahne a prerobým na modul a znova spustím a on opeť niečo vypíše a ja to znova stiahnem ..... pri večine softu je to otázka pár minút lebo sa často jedná len o dve-tri knižnice. ale napríklad taký Bluefish chce toho ovela viac a to sa mi už tahať nechce po jednom. Existuje nejaký správca balíkov čo umopžnije inštalovať program+závislosti priamo do ko priečinka? Samopzrejme ta aby v tom priečinku zachoval pôvodné štruktúru adresárov. V podstate ich ani nemusí "nainštaloť - rozbaliť" stačí ked len stiahne soft + závislosti Z tohto priečinka by som spravil modula ten následne aktivoval Viem že suse má niečo s týmto názvom v tom svojom klontrolnom centre len neviem či to robý to čo tu chcem. Dá sa to vobec? prosím nepozastavujte sa nad zmysluplnostou alebo praktickostou otázky. Skúste mi prosím poradiť ako dostať soft aj zo závislostami do jedného priečinka. Distro - Slax - Slackware na balíčkoch nezáleží viem konvertovať tgz,rpm,deb tomolc
tomolc
    • Re: inštalácia / stahovanie balíčkov do priečinka 13.12.2006 | 20:21
      Srigi   Návštevník
      No musis mat SW, ktory stahuje balicky aj so zavislostami. V Debian-e (Ubuntu a pod.) je to "apt-get" v napr. Arch Linuxe je to "pacman" Oba sa daju prehovorit aby balicky iba stiahli a neinstalovali, mozno sa daju aj prehovorit abhy stahomali do konkretneho directory (pozri man pages). Nevyhoda len jedna, musis mat nainstalovane dane distra. Riesil by som to cez virtualny stroj, do ktoreho tie distribucie nainstalujes (Debian aj Arch su minimalisticke distr. zaklad ma cca 100MB)
      • Re: RE: 13.12.2006 | 20:25
        Srigi   Návštevník
        Este tolko dodam, nechas teda virtualny stroj, nech stiahne balicky a potom si ich z neho vyberies. Alebo mozes skusit apt-get rozbehat v Slaxe. Len aby si ma uplne pochopil.
        • Re: Re: RE: 16.12.2006 | 01:13
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          ok chapem to dakujem za reakciu nakolko v slaxovy využývam väčšinou deb tak skúsim ten apt rozbehať ale som lama takže némám ani predstavu ako to urobiť. napadlo má však iné riešenie - v slaxovi je KPACKAGE ten vie narábať aj z rpm aj z deb. tak ho skúsim najprv prehovoriť aby to len stahoval do priečinka. ak má niekto nejaké nápady tak sa pripojte tomolc
          tomolc
          • Re: Re: Re: RE: 16.12.2006 | 16:55
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            no tak nastavil som ten KPACKAGE tak aby nevyprázdnoval ceshe po inštalácii. ale akosi mi nechce inštalovať aj závislosti prei rpm aj ked mám zaškrtnuté aby ich kontroloval tomolc
            tomolc