smbmount - zapis na ntfs

Sekcia: Konfigurácia 18.12.2006 | 23:26
asked   Návštevník
zdravim da sa rozbehat zapis na ntfs disk, ktory mountujem cez smbmount k svojmu linuxu? skusal som ntfs-3g, ktory sice vie mountnut ntfs disk, ale nevedel som pripojit disk po sieti... skusal som kombinaciu smbmount a ntfs-3g... bezvysledne... pls nejake napady? vdaka asked
    • Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 18:11
      m0d0r   Návštevník
      ty chces na svoju ntfs particiu cez sambu zapissovat ?
      • Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 18:37
        WlaSaTy   Návštevník
        ano, aj to je mozne. ja si tak zapisujem na HFS, cez sambu, druhy OS mam spusteny vo virtualnom pocitaci. ale to asi nebude tento pripad :)
    • Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 18:51
      WlaSaTy   Návštevník
      skus specifikovat co chces odkial pripojit. pripajanie po sieto sa deje nejako takto: sudo mount //192.168.41.2/luzr /mnt/remote/luzr -t cifs -ouser=luzr Password: Password: riadok do fstabu si uz dopies aj sam, ak chces.
      • Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 19:18
        asked   Návštevník
        mno tak skusim popisat problem. server disk 20 GB je plny a potrebujem robit zalohy... pokial sef kupi dalsi disk musim niekde ulozit... na servery bezi samba(okrem ineho) a na nu sa pripajaju windows klienty... samba zdiela nejake veci...(nepodstatne) na windowsoch su 80 GB disky... na kazdom je minimalne tych 60 GB nevyuzitych... tak som chcel ukaldat zalohy tam... problem je ze disky maju ntfs viem pripojit disk cez smbmount na server... ale len pre citanie... no a ja potrebujem aj zapisovat. skusal som ntfs-3g ale on vie pripojit iba normalny disk(/dev/hdd) neviem mu povedat aby napojil cez siet... tak som skusal kadejake zverstva...kombinovat smbmount s ntfs-3g ale bezvysledne... tiez som skusal nejaky fusermount,ntfsprogs nejde nic. tiez som chcel prehodit disky... ale vela roboty a tie na windowsoch su sata... a v serveri sata nieje...
        • Re: Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 19:45
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, blbee. skus si overit kto ma pravo zapisovat do tych adresarov (uzivatel, skupina) a kto nie. a potom sa zamysli nad tym kto ti tie data moze vymazat. oarameter username si dufam neprehliadol. na sata, ntfsutils, fuse a ntfs3g mozes zabudnut. OS tych strojov sa stara o disky a ponuka ich cez sambu/cifs okolitym strojom.
          • Re: Re: Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 19:58
            asked   Návštevník
            mno napadlo mi... hmm.. cisto teoretizujem,... nevedel som cezmbmount pripojit disk pokial som ho nedal zdielat... a co ak musim v nastaveni zdielania dat prava aj na zapis...:) hmm... mozno to pojde... no ale to skusim az v pondelok v praci... budem informovat... ale keby mal niekto nejake napady.. sem s nimi... dakujem vsetkym za reakcie... asked
            • Re: Re: Re: Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 15.12.2006 | 20:10
              W;laSaTy   Návštevník
              ist to pojde zle z hladiska bezpecnostneho modelu WirNT sa jedna o jednoznacnu ...censored... .neverim tomu ze by lokalny uzivatel nemal pravo odmazat hociaky subor vlastneho z disku. ano, nastavit sa to da, ale koli niektorym aplikaciam sa to nerobi ... ps.: adminshare je zvana aj //hostname/c$ a pouziva sa pre vsetky disky ktore su automaticky zdielane bez vedomia uzivatela.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: smbmount - zapis na ntfs 18.12.2006 | 10:37
                asked   Návštevník
                zdravim vsetkych.. takze povolil som vo wine zapis na zdielany disk, pirpojil cez smbmount a bez problemov zapisujem... takze snad vsetko bude bezat bez problemov... aspon do casu kym nebudu vacsie disky... dakujem za reakcie asked
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: smbmount - zapis na nt 18.12.2006 | 11:51
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano, pokial ten zapis neobjavi aj niekto zlomyselny a neposle tvoje zalohy do kremikoveho neba.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: smbmount - zapis n 18.12.2006 | 22:07
                    Srigi   Návštevník
                    Nechapem preco si zalohu nezataroval (alebo priamo citanim) a nestiahol z klientskej stanice.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: smbmount - zap 18.12.2006 | 23:26
                      asked   Návštevník
                      Srigi: myslis komppresiu ? a nieje dovod to skryvat niekde chranit pod heslom... kedze sme mala firma, vsetci sa pozname... a ked sa povie ze zaloha.tar.bz2 sa nemaze tak nikto na nu ani pozrie...:))