LIVE CD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2006 | 00:52
Avatar Dante3000 Slax  Používateľ
Pouziva niekto z vas Live cd Slax? Ja som to skusil ale nejdu mi otvorit aplikacie, furt to vypise nejaky error. A da sa Live Cd vyuzivat ako plnohodnotny operacny system? Mna na Linuxe laka to ze neklikam na vsetko ako blbec ale ze pisem. Linux by som chcel vyuzivat na internet a na grafiku lenze v slaxe nejde nic nainstalovat a modem mi nefunguje. za odpoved vopred dakujem
    • Re: LIVE CD 15.12.2006 | 21:07
      ---   Návštevník
      ake chyby to vypisuje? teoreticky sa da live cd pouzivat ako plnohodnotny system , je to menej pohodlne a patrilo by sa vzdy konfiguraciu ulozit alebo rovno mat tento system sa usb kluci a tam to aj ukladat. v live linuxe sa neda nic instalovat ,jedine to ako modul pripalit na to cd. Na taketo vyuzitie je lepsie rozmyslat o instalacii linuxu na disk. Aky je to modem?
      • Re: Re: LIVE CD 15.12.2006 | 21:11
        Avatar Dante3000 Slax  Používateľ
        A keby som chcel nejaky linux instalovat mozem ho mat zaroven aj s win XP? nebude sa mi to navzajom bit a spomalovat system? A mam Draytek Vigor 318 ( navod je na http://www.vigor318.ic.cz/slax/index.html ale moc tomu nerozumiem) a keby som uz aj nejaky ten linux chcel nainstalovat tak je instalacia ovela narocnejsia nez instalacia win XP?
        • Re: Re: Re: LIVE CD 15.12.2006 | 21:32
          ---   Návštevník
          Mozes mat na jednom disku nainstalovane co len chces ,ale najprv winxp a potom linuxov kolko len chces. Pri starte systemu si vyberies co chces spustit... instalacia zlozitejsia nie je , len treba rozdelit disk , to je najzlozitejsia cast. ostatne sa len klika a klika... Teda aj to rozdelovanie disku mozes nechat na instalatore ak mas na to nervy:-). Samozrejme defragmentacia a zaloha dolezitych veci je ziaduca. Ak mas disk teraz rozdeleny na C:, a este minimalne D:, je to ten lepsi pripad ,ze zrusis posledny disk a oddelis z neho cast pre linux. Ak mas iba C ,tak to rozdelenie povacsinou dokaze spravit instalator. A s tym modemom je dolezite ,ze existuje vobec navod , uz to nejako rozbehas.
          • Re: Re: Re: Re: LIVE CD 15.12.2006 | 21:36
            Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
            tak to vyzera ze si bol o par sekund rychlejsi :D
        • Re: Re: Re: LIVE CD 15.12.2006 | 21:32
          Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
          Nazdar, kludne mozes mat aj Linux a aj WinXP a spomalovat sa ti nebude nic. Na zaciatku ti da ponuku co chces spustit. A narocne na instalaciu to ani nieje len treba kusok davat pozor na odlisne pomenovanie hdd. Inak bolo tu uz dost vela threadov okolo toho tak si ich najdi a studuj. Zdar a GL
        • Re: Re: Re: LIVE CD 16.12.2006 | 02:00
          -   Návštevník
          videl si uz niekedy instalator windows xp? ved on si svojvolne - bez toho aby sa ta poriadne nieco spytal ze ci to ma urobit a bez toho aby poriadne vysvetlil co ide robit - zacne robit s diskom vselijake veci o ktorych netusis az dokial nerestartujes system! taky zly a neprivetivy instalator som este na linuxe nevidel! navyse windowsovsky instalator ti nerozpozna na disku ine systemy ako microsoftovske! linux ti po nainstalovani ponukne na vyber aky operacny system chces pouzivat... a ak si uz windows nahodou instaloval tak pre teba bude instalacia linuxu iba prijemnych 15 minut :-) mozes si tam vsetko pohodlne vybrat/naklikat ;-) ohladom toho ci na disku mozes mat naraz win aj lin a ci sa nebudu ovplyvnovat - NEBUDU - pozri sa na http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=45783
    • Re: LIVE CD 16.12.2006 | 14:47
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím slaxa používam už nejaký čas ako moj hlavný domáci desktop. Slax je blbuvzdorný a takmer nerozbytný. Dá sa na nom rozbehat 3d akcelerácia na ati, nv, via unichrome, intel Drtim na nom aj win a lin 3d hry - výkon ok. Mám tam všetok soft čo potrebujem - internet a komunikácia, multimédia, vzdelávanie, hry, office.... pozri stránku www.lnx.sk sekcia články a tiež: http://www.abclinuxu.cz/forum/dir/50239 prajem vela úspechov s linuxom tomolc
      tomolc
      • Re: Re: LIVE CD 16.12.2006 | 15:25
        skywaker   Návštevník
        Slax sa da aj nainštalovať na hardisk ale najprv si musiš rozdeliť cfdiskom disk napr možeš použť cfdisk moj disk je takyto: /dev/hda1 - ntfs Windows /dev/hda5 - / (root) /dev/hda6 - swap /dev/hda7 - /home a potom už len cp --preserve -R /{bin,dev,etc,home,lib,root,sbin,usr,var,opt} /mnt/hda5 mkdir /mnt/hda5/{boot,mnt,proc,sys,tmp} cp /boot/boot/vmlinuz /mnt/hda5/boot mount -t proc proc /mnt/hda5/proc mount --bind /dev /mnt/hda5/dev mount -t proc proc /mnt/hda5/proc # chroot /mnt/hda5 # liloconfig Ja by som ti ale odporučil Fedora Core 6 distribúciu ktora je asi naj zo všetkých.
        • Re: Re: Re: LIVE CD 16.12.2006 | 15:38
          ---   Návštevník
          fedora je naj? podla coho si na to prisiel? najviac pada? ma naj-menej balikov?
        • Re: Re: Re: LIVE CD 17.12.2006 | 20:58
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          fedoru akukolvek neodporucam ziadnemu pokrocilejsiemu clvoeku, a uz duplom nie zaciatocnikovi
          • Re: Re: Re: Re: LIVE CD 17.12.2006 | 21:10
            123   Návštevník
            stano , moje slova , fedoru tak maximalne najvacsiemu nepriatelovi , a to som ju volakedy pouzival FC3 , az kym som neobjavil super lahke distro aj pre lenivych -ubuntu- . Ked mam problem google poradi , opisem zopar prikazov a je po probleme a takto to ide dookola. Este ze ma ubuntu taku siroku zakladnu
          • Re: Re: Re: Re: LIVE CD 17.12.2006 | 23:41
            Dumaru   Návštevník
            Nedá sa tvrdiť, že nejaké distro je zlé, stále je to iba o užívateľovi a použitom hardvéri. A ktoré distro sadne,,, Ale aj napriek tomu s tebou úplne súhlasím, Fedoru som nemal na booku dlhšie ako dva dni, a čo ma dostalo že primárne nepodporuje ReiserFS, len po zmene parametrov :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: LIVE CD 17.12.2006 | 23:46
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ja som nevdacny. na redhate a fedore som fungoval dost dlho (pretoze som nemal inu moznost.) a hovorim, ze fedora nie je zrovna vykvet kvality. ale vydrzat sa to tiez da...
              Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: LIVE CD 20.12.2006 | 00:52
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          áano to sa dá ale potom sa z nerozbytného distra bre začiatočníka stane reálny linux na ktorom nedoporučujem metódu pokus omil. v prípade že vás oslový slax a chcete mať na desktope linux tak skúste Zenwalk - pekné a jednoduché distro - jeho výhoda je že na každú činnosť má jeden kvalitný program a tto programi sú funkčne prepojené. - mám ho doma a som spokojný. Zenwalk je distro na začiatok - na otukanie a pre nenáročneho užívatela.... internet, office, miltimedia. samozrejme má aj nejaké nevýhody - rozhodne sa nedá porovnať z madrivou 2007 cz ale to distro sa do jej kategórie ani nehrnie. ak chcete používať slax ako live a zároven si zachovať všetky nastavenia tak sa mrknite na môj mini seriál na www.lnx.sk :) tomolc
          tomolc