Kopete a diakritika + jabber účet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2006 | 20:11
Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
Prečo mám v Kopete pokazanú diakritiku v názvoch priečinkov a kontaktov? Dá sa s tým niečo robiť? Prečo sa mi nedarí v Kopete prihlásiť pomocou gmail účtu do jabberu?
    • Re: Kopete a diakritika jabber účet 20.12.2006 | 07:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      jabber pories hlavne navstevou stranky jabbim.sk :)
      • Re: Re: Kopete a diakritika jabber účet 20.12.2006 | 10:32
        Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
        nejaku dobu som pouzival ucet @jabbim.sk ale je to nanic ked mozem mat ten isty, co mam aj mail a este aj v IM messengeri vidim, kto z gmailistov si prave cita postu a mozem mu pisat.
    • Re: Kopete a diakritika jabber účet 20.12.2006 | 11:48
      stando   Návštevník
      > Prečo mám v Kopete pokazanú diakritiku v názvoch priečinkov a kontaktov? Dá sa s tým niečo robiť? Ak sa nemylim tak Kopete ma kodovanie UTF-8(ak je default na Linuxe). Prave som si spravil priecinok: "žltý kôň skáče" a vsetko je ok...Mozno ak si mal predtym icq 5.1 pod windows tak to uklada inak, alebo miranda, alebo nieco take....Skus ich premenovat pod Linuxom.
      • Re: Re: Kopete a diakritika jabber účet 20.12.2006 | 22:29
        Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
        Skúšam premenovať pod Linuxom, síce píše OK (Politológovia) ale keď o uložím, zmení sa ó na niečo hrozné
        • Re: Re: Re: Kopete a diakritika jabber účet 23.12.2006 | 20:11
          Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
          Aktualizoval som verziu Kopete a diakritika je už v poriadku.
    • Re: Kopete a diakritika + jabber účet 05.04.2007 | 21:50
      Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
      Na nejaký čas som prešiel na Gaim no som späť a problém sa znovu dostavil. Tentokrát je však pokazený iba status message (možno iba na ICQ, nemám to ako teraz overiť). Je možné, že to bude iným kódovaním na druhej strane kontaktu, ICQ status messagy mi často blbnú. Stretli ste sa s tým?
      • Re: Kopete a diakritika + jabber účet 05.04.2007 | 22:08
        Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
        Font som pre istotu skúsil zmeniť na Arial, ale nepomohlo, takže tým to nie je určite.
        • Re: Kopete a diakritika + jabber účet 07.04.2007 | 13:14
          Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
          Takže v nastaveniach ICQ protokolu je možné zvoliť znakovú sadu, defaultne tam bola nejaká big5, keď sa zmení na Win1250, je to OK.