postscript - vyhladavanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.12.2006 | 15:40
stando   Návštevník
Zdravim, neviete ako sa da vyhladavat v postscripte? Skusal som kghostview, gv, ghostview a nejako sa mi to nedari. Previest to do pdf-ka(ps2pdf) a tam vyhladavat nie je optimalne riesenie, lebo nemam potrebne fonty a tak sa to blbo zobrazuje. vdaka
    • Re: postscript - vyhladavanie 20.12.2006 | 17:55
      WlaSaTy   Návštevník
      u mna to funguje perfektne: less file.ps ps2txt file.txt | less
      • Re: Re: postscript - vyhladavanie 21.12.2006 | 00:20
        stando   Návštevník
        hmm...to zrovna nieje odpoved co by ma potesila :)
        • Re: Re: Re: postscript - vyhladavanie 21.12.2006 | 18:09
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial ta nepotesila odpoved ktora je funkcna vzdy, tak si budes musiet najst iny program ktory to zvladne a zaroven bude vyhovovat tvojim neznamym poziadavkam. preco neznamym? pretoze si uviedol ze chces vyhladavat text v postscripte ale program ktory to umoznuje ti nevyhovel.
          • Re: Re: Re: Re: postscript - vyhladavanie 23.12.2006 | 12:39
            stando   Návštevník
            ide o to, ze v dokumente su aj ine veci ako text - grafy, jednoducha grafika, mat. vzorce, ... Preto previest to do txt nie je prave naoptimalnejsie. Skor som dufal, ze bude nejaky GUI prehliadac ktory to dokaze a ja ho iba nepoznam. Totiz ghostview vo Windows to dokaze a preto mi prislo divne, ze ten v linuxe nie.
            • Re: Re: Re: Re: Re: postscript - vyhladavanie 23.12.2006 | 16:20
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, a moze obsahovat nielen vzorce ale moze byt aj zapuzdreny (eps). ale skus mi vysvetlit ako by si vyhladal v texte pisanom dvoma sposobmi: %1 (Hello World)show %2 (H)show(e)show(l)show(l)show(o)show( )show(W)show(o)show(r)show(l)show(d)show najme ked by sme ten druhy popremiesali a pred pismenko zavesili moveto podobne ako sa to deje vo vela suboroch, a tento sposob bol prebrany najme do pribuzneho formatu .pdf. takze, vyhladavanie je mozne, ale nie spolahlive uz len z podstaty formatu. a to ze to vie ghostview (nie gv) pod windows je len znakom ze robi s tym nastrojom o ktorom som pisal. ale ten nie je free (AUD$40) ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: postscript - vyhladavanie 23.12.2006 | 17:29
                stando   Návštevník
                ja ta teraz nechapem. Ja ti mam vysvetlit ako by som to robil? Mne je v podstate jedno ako si to ps uklada. Ja hladam nejaky nastroj co to zobrazi a bude mat funkcie \"find in text\".
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postscript - vyhladava 23.12.2006 | 17:51
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ja som sa pytal ako by si vyhladal text v napise "hello world" a v napise ked su jednotlive pismenka osve a aj poprehadzovane. v tom poslednom pripade je to nemozne a to sa dostalo aj do formatu pdf ako jeden zo sposobou ochrany. presne viem ako by si to chcel, chcel by si graficky interpreter postscript-u ktory dokaze vykreslit dany subor do svojeho okna a interaktivne spracovavat dany subor vratane zasielania jeho casti na dalsie filtre - hoci aj na konvertor do textu. skoda ze si to definoval az podom ako si odmietol odpoved na tvoju otazku. smola je ze taketo nieco nema z podstaty daneho formatu ziaden vyznam. jeden dovod uz bol povedany (technicka nemoznost pri urcitych pasazach) a druhy je ps2pdf + pouzitie prehliadaca pre pdf. preco tak zlozito? vynalez kolesa bol uzitocny, ale preco ho vynachadzat este raz ak to nie je potrebne.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postscript - vyhla 23.12.2006 | 18:02
                    stando   Návštevník
                    1, ps2pdf - som napisal, ze to rozbije fonty. 2, ps2txt - skutocne efektivny sposob. Hlavne ked tam nie je len text... ako som napisal - gsview vo Windows to vie, v Linuxe nie. To, ze stoji AUD$40 je vedlajsie. Toto mi prislo ako divne.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postscript - v 23.12.2006 | 18:14
                      WlaSaTy   Návštevník
                      1) ps2pdf rozbije fonty? zatial som nieco take este nevidel. mozes poslat ukazku zdrojoveho suboru? 2) ps2txt je efektivne, to ze k tomu potrebujes mat otvorene dalsie okno a pohnut rozumom aby si videl kde ti to naslo, to je druha vec. a co ti prislo divne, to ze sa zbytocnost nechcelo ludom implementovat do verzie prehliadaca gsview pre linux ale len pre windows ktora stoji cca 30USD? alebo ze si niekto za svoju pracu vypita cenu priblizne jedneho obedu (v australii)? ale k veci, ak chces vyhladavat entity v akomkolvek datovom formate, tak si musis zabezpecit bud prehliadac ktory ma implementovanu funkciu vyhladavania daneho typu entit alebo editor. to sa tyka aj vyhladavania textu vo formate (e)ps. skoda ze si nepovedal skor co presne chces, uz si mohol mat davno odpoved.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postscript 23.12.2006 | 21:00
                        stando   Návštevník
                        neviem preco si myslis, ze by to bola tato funkcia zbytocna. Ja si skor myslim opak...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postsc 24.12.2006 | 12:31
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ta funkcia je zbytocna pretoze z povahy daneho formatu nemoze fungovat spolahlivo. zial, neviem si predstavit co moze byt na nespolahlivej funkcionalite ne-zbytocneho. skus nam to vsetkym objasnit, mozno nam to rozsiri obzor.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: po 24.12.2006 | 13:05
                            stando   Návštevník
                            to myslis vazne, ze nevies co je dobre na vyhladavani v texte(hoci nespolahlivom)?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 13:07
                              WlaSaTy   Návštevník
                              ano, myslim vazne ze neviem co je dobre na nespolahlivej funkcionalite.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 14:08
                                stando   Návštevník
                                Vyhladavanie v PDF je tiez nespolahlive vzhladom na diakritiku(pripadne narodne znaky). Chces preto tvrdit, ze by tam radsej vyhladavanie nemalo byt?
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 14:25
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  ano, tak ako pri postscript-e tvrdim ze je dana funkcia zbytocna. ked si si to vysvetlil ze by tam nemala byt tak to je uz tvoja vec. ja tvrdim ze sa neoplatilo zaoberat danym algoritmom v inom ako pouzitom rozsahu. ak pozadujes nieco navyse, tak si to mozes predsa doprogramovat alebo zaplatit vyvoj. presne o tom je opensource. ak by si chcel pouzivat danu funkcionalitu, tak mozes napriklad pouzit tebou spominany program pod prostredim wine. ved mas predsa na to aby si zaplatil cenu za jeden obed, nie?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 15:01
                                    stando   Návštevník
                                    tvrdenie, ze funkcia je zbytocna je skutocne zcestne. Skusil si niekedy prehladat 50 pdf suborov cez acrobat reader? Skus si predstavit ako blbo by sa to robilo cez pdf2txt. To si mam vzdy naist cislo strany a nazov dokumentu a potom ho otvorit v acroreader? ps: tata debata skutocne nikam nevedie....
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 15:40
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      ano, tvrdenie ze funkcia je zbytocna je scestne pokial nedefinujes danu funkciu, jej rozsah a pole posobnosti. vidim ze poznas postscript a pochopil si tu ukazku ktoru som ti dal takze ti je jasne o com som hovoril a preco to programatori hromadne nepchaju do prehliadacov. pokial potrebujes vyhladavat v desiatkach dokumentov, tak mozes vyuzit dokument imaging system. neviem ci ho ma aj tvoja distribucia, ale to co je v gentoo by malo zvladnut aj pdf. neskusal som, nemam taku potrebu.
    • Re: postscript - vyhladavanie 23.12.2006 | 14:33
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      evince?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: postscript - vyhladavanie 23.12.2006 | 17:55
        stando   Návštevník
        ee