nefunkcna audigz pod mandriva 2007

Sekcia: Hardware a Drivery 23.12.2006 | 19:18
Avatar aipo Suse 10.1  Používateľ
Prosim vas. som zaciatocnik, a mam problem , ako inak :o) . Nainstaloval som si madrivu 2007 free, a nejde mi zvuk. Mam soundblaster audigy. V predoslej verzii mi siel zvuk v pohode. Zmenil som aj ten modul , ci co to je, z ALSA na OSS , no nic, stale ticho :o(
    • Re: nefunkcna audigz pod mandriva 2007 22.12.2006 | 17:19
      WlaSaTy   Návštevník
      ticho? predpokladam ze si skusil alsou dat unmute a zvysit hlasitost.
      • Re: Re: nefunkcna audigz pod mandriva 2007 22.12.2006 | 20:48
        Avatar aipo Suse 10.1  Používateľ
        dakujem za odpisanie, vazim si to, ale az taky blby niesom :o)
        • Re: Re: Re: nefunkcna audigz pod mandriva 2007 23.12.2006 | 15:04
          WlaSaTy   Návštevník
          a ktoru audigy to mas a ktory modul ti to nejde?
          • Re: Re: Re: Re: nefunkcna audigz pod mandriva 2007 23.12.2006 | 17:40
            aipo   Návštevník
            a ako mam dat teda to unmute? no hlasitost mam na plno, a momentalne mam modul emu10k1 (snd-emu10k1 (ALSA))
            • Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna audigz pod mandriva 23.12.2006 | 18:13
              WlaSaTy   Návštevník
              najprv by si sa mohol pozriet ktora audigy to je (prikazom /sbin/lspci), potom by si si mohol pozriet ktory ovladac jej prislucha a pouzit ho, kludne aj pomocou nastroja alsaconfig. a nakoniec by si mohol zapnut alsamixer, a pre unmute stlacit m ak je clovek nastaveny sipkami na prislusnom kanali. to je tak, vzhladom na vlastnosti dost vela zvukoviek je pri ich inicializacii vydavany jeden neprijemny zvuk, taky prrrd ktory zobudi polku baraku. preto alsa natvrdo zakodovala inicializaciu pri vypnutom zvuku.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna audigz pod mandr 23.12.2006 | 18:21
                aipo   Návštevník
                mozem byt taky otrvany a opytat sa ti ci by si mi nedal tvoje ICQ? pomohlo by to asi viac
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna audigz pod m 23.12.2006 | 18:28
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano mohol by si byt. icq nepouzivam a kludne sa ma mozes opytat ci si ho nenainstalujem. vzhladom na centralizaciu daneho protokolu mam rovnaky nazor na icq ako na decentralizaciu skype. vesele vianoce praju alsaconfig, alsamixer a sudo alsactl store :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna audigz p 23.12.2006 | 18:47
                    aipo   Návštevník
                    vidim ze si ochota sama, no ja tak dakujem
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna audi 23.12.2006 | 18:57
                      m6r3k   Návštevník
                      mas to nakonfigurovane automaticky alebo si ty konfiihuroval
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcna 23.12.2006 | 19:02
                        aipo   Návštevník
                        uz som to vyriesil, hanbim sa to , ale bolo to naozaj banalne :o))) , mal som len prepnuty analogovy vystup na digital, ludkovia od linuxu by mohli myslet aj na to ze nemaju vsetci napojeny zosik na SPDIF
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunk 23.12.2006 | 19:18
                          WlaSaTy   Návštevník
                          no vidis aky si sikovny