debian cierny lcd namiesto obrazu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2006 | 16:29
script   Návštevník
Caute. Nainstaloval som Debiana a nedari sa mi rozbehnut graficke prostredie. Ovladace aj karta su detekovane spravne. X server bezi ale ked prepnem na graficke prostredie mam iba cierny display. Bezi tam gnome. Popripade ako mozem zmenit prostredie na KDE. dik
    • Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 22.12.2006 | 17:21
      WlaSaTy   Návštevník
      ake su pracovne frekvencie monitora a ako boli nastavene? pracovne prostredie sa da povecsinou zmenit v display manageri (tam kde pises ligin/password v grafickom mode), teda ak je nainstalovane.
      • Re: Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 22.12.2006 | 20:35
        Script   Návštevník
        frekvencie su tiez spravne a tak ako pises si to zmenit nemozem ked nic v grafickom mode nevidim pracovat mozem iba v text mode skor sa obavam ze nedokaze rozpoznat moj display
        • Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 22.12.2006 | 20:43
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          rozpoznat display nemusi, o to ako zobrazovat sa stara graficka karta. skusal si aj nastavit driver vesa alebo zakomentovat frekvencie?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 22.12.2006 | 21:53
            Script   Návštevník
            to nie v Debiane sa to robi trochu inak ale ked som skusal inu distribuciu uz davno tam to tusim pomohlo lente to sa dalo nastavit v grafickej instalacii vyskusam
          • Re: Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 22.12.2006 | 22:03
            Script   Návštevník
            ou ou dik kamo dobry napad s tym driver zmenit na vesa slape to tento re pisem uz priamo v debiane cez graficky mod este raz dik moc
          • Re: Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto obrazu 23.12.2006 | 15:08
            WlaSaTy   Návštevník
            :o to ako zobrazovat sa stara graficka karta. ano, a v tom zvykne byt problem. grafika si obcas zmysli ze monitor ide aj na 180Hz pricom monitor jej to nepovedal. a preto funguje standardny ovladac vesa ktory ma strop na cca 60Hz. zaujimalo by ma kedy si vyrobcovia grafik uvedomia ze lcd monitory nepotrebuju oznamovat pracovnu frekvenciu. ved s tou technologiou zijeme cez 10 rokov a stale su s tym problemy.
            • Re: Re: Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto obr 23.12.2006 | 15:11
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              > grafika si obcas zmysli ze monitor ide aj na 180Hz pricom monitor jej to nepovedal. ale to uz nie je starost grafickej karty, ale grafickeho systemu, aby volil len mody, ktore monitor zvlada (podla nastavenia monitoru).
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian cierny lcd namiesto 23.12.2006 | 16:29
                WlaSaTy   Návštevník
                o tomto sa da viest krasny flame. bud si graficky subsystem zada standardnu frekvenciu ktora bude pouzita vzdy az pokial ju uzivatel neprestavi (ale to budu niektorych boliet oci uz pocas instalacie) alebo sa pouzije standardna frekvencia iba ked sa grafika nedohodne s monitorom na rozsahu pracovnych frekvencii (tak ako je to teraz). zial z povahy prepojenia hardware sa jedna o problem implementacie firmware do grafickej karty a nie o problem ovladacov. no, co dodat. banda vyrobcov zaspala dobu a stale si myslia ze LCD monitory budu oznamovat na akej frekvencii emuluju posuvanie neexistujuceho elektronoveho luca.