instalacia SUSE 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2006 | 17:14
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Vsetko pri instalacii Linux SESU 10.1 spravim az na jedno, rozdelit disk tak aby bol aj Win aj Linux... robil som to uz 3x a vzdy som vyrubal Win... Ako to treba spravit...?
    • Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 13:54
      ---   Návštevník
      ak chces stiahni si odtialto http://ftp.opensuse.org/pub/opensuse/distribution/SL-10.1/inst-source/docu/cs/ startup_cs.pdf tam na 7. strane je popis ako rozdelit disk. Ked kliknes na "Rozdelovani disku" (nad tymi cervenou farbou zvyraznemymi oddielmi) , v dalsom vyber nieco ako expertne rozdelovanie ( nepamatam sa ako to tam je presne) a mal by si sa dostat do okna s jednotlivymi diskami kde sa uz daju mazat a vytvarat disky.
      • Re: Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 16:18
        Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
        no jooo, v tom som bol kde sa da rozdelovat alebo vytvarat disk ale je to tam nejake podivne :D
        • Re: Re: Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 16:35
          ---   Návštevník
          co je na tom podivne? dostal si sa k niecomu takemu? http://tweakhound.com/linux/suse/101/part1.gif mas tam moznosti delete a create alebo aj resize tak kde je problem?
          • Re: Re: Re: Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 17:09
            Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
            ano dostal som sa tam... ale ked som si myslel ze to je a pokracoval som.. po instalacii som zistil ze mam SUSE nainstalovany.. a pri bootovan som mal SUSE a este ze Windows... ale to WIndows nebol OS ale len HP Backup and Recovery system co mam na notebooku a zabera 8GB... a ten nechcem odstranit
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 17:14
              ---   Návštevník
              ako mas rozdeleny disk ,(pred instalaciou linuxu)?
        • Re: Re: Re: instalacia SUSE 10.1 23.12.2006 | 16:36
          Srigi   Návštevník
          Podmienka 1: Win instaluj ako prvy! Rada: Narozdeluj si to kludne z Win ako FAT32 partisny (ak neprekrocis 32GB), potom s SuSE naformatuj ako Linux native partisny, alebo si stiahni GParted (28MB, DistroWatch pomoze) a porozdeluj to tam krasne klikacim sposobom. No problema.