Ubuntu - posun obrazu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2006 | 16:37
Avatar b0baz Ubuntu 6.10  Používateľ
Ahojte chalani, mám menší problém. Stiahol som si zatiaľ pre mňa asi najlepšiu distribúciu Ubutnu. Strašne sa mi páči len mám problém s tým že: Keď spustím napríklad browser Firefox 2.0 tak pri posúvaní obrazu nižšie mi to strašne pomaly scrooluje dole, prípadne hore. Čiže pomaly sa posúva obraz. Akoby bol problém s ovládačmi na grafiku len to neviem definovať. Vlastne v celom Ubuntu sa mi obraz posúva strašne pomaly keď hýbem kolečkom myšky. Neviem si s tým rady tak prosím help me. Moja konfigurácia compu je: AMD Barton 3200, 1 GB RAM, ATI Radeon 9600XT. Ubuntu som mal na LIVE CD z ktorého som to aj inštaloval a prebehlo to bez najmenších problémov. Nechcem sa kôli tomuto na Linux vyprdnúť, prosím poradte ako by som to mohol napraviť aby bolo posúvanie obrazu plynulé a rýchle, lebo je to strašne pomalé... díky ahoj
    • Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 10:09
      meno   Návštevník
      pozri do /etc/X11/xorg.conf ci nieje pouzity ovladac vesa, zrejme bude, budes musiet pouzit drivre pre tvoje ati... ubuntu nepouzivam tak ti viac nepoviem, mozes skusit na Stanislavovu prirucku pre zacinajucich ci tam neco nepopisal o tom ale neviem, necital som, niekde tu na nu bude aj odkaz..........#@%
      • Re: Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 10:15
        Avatar b0baz Ubuntu 6.10  Používateľ
        Chlape, díky moc som rád že si mi tak rýchlo odpísal. Problém bude určite tam, pretože ten obraz je taký "lenivý". Ešte raz díky. Ak bude mať ešte niekto nejaké tipy tak sem s nimi hoši.
        • Re: Re: Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 10:21
          Avatar b0baz Ubuntu 6.10  Používateľ
          Section "Device" Identifier "Generic Video Card" Driver "vesa" BusID "PCI:2:0:0"
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 14:02
            123   Návštevník
            nainstaluj si ovladac na ATI podla tohoto: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153 alebo http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Edgy_Installation_Guide overis ci je to spravne nainstalovane prikazom $fglrxinfo malo by sa vypisat nieco taketo: display: :0.0 screen: 0 OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc. OpenGL renderer string: RADEON 9600 Generic OpenGL version string: 2.0.6011 (8.28.8)
    • Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 12:23
      fathum   Návštevník
      mam nvidiu, cize neviem presne, ...no toto iste mi robi, kym si nenainstalujem driver nvidia-glx z repozitarov, cize skus pohladat driver pre tvoju ati, instalni .....potom mozno nejake zmeny v xorg.conf configuraku, ako tu uz bolo spomenute a malo by ti to ist
      • Re: Re: Ubuntu - posun obrazu 23.12.2006 | 16:37
        Avatar b0baz Ubuntu 6.10  Používateľ
        Chlapi, chcem sa vam vsetkym podakovat, zachranili ste mi zivot a som nenormalne stastny ze ste mi pomohli. Vsetko mi pomohlo a Ubuntu mi slape ako hodinky, hlavne tie linky co si mi poskytol bo bez toho by som nemal sancu. Vyriesil si mi dalsie otazky co som sa chcel opytat, velka vdaka !!! Som velmi rad ze som presiel na Linux, pretoze to ozaj stoji za to, este raz vdaka a Stastne a vesele Vianoce prajem !!! ahojte