Reinstalacia

Sekcia: Konfigurácia 25.12.2006 | 19:28
Sergej   Návštevník
Chcem preinstalovat Ubuntu. Ak pocas reinstalacie nepovolim preformatovanie hdd zostanu mi zachovane nejake data pripadne vsetko?
    • Re: Reinstalacia 23.12.2006 | 21:44
      ---   Návštevník
      pri instalacii musi byt preformatovany / , ak tam mas data tak o ne prides ( skor musi byt disk / vytvoreny a teda prides o ten povodny) o ostatne disky neprides
      • Re: Re: Reinstalacia 23.12.2006 | 21:54
        Sergej   Návštevník
        Nemusi byt preformatovany. Pri instalacii Ubuntu sa da zvolit moznost aj neformatovat a nedelit disk. Ked som instaloval Ubuntu tak som to tak urobil. Preskocil som cast instalacie kde sa voli moznost delenia a formatovania disku a nainstaloval som ho na predtym vytvorenu paticiu.
        • Re: Re: Re: Reinstalacia 24.12.2006 | 06:36
          Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
          Ovsem prazdnou, predpokladam...
          -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: Reinstalacia 24.12.2006 | 06:38
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Zazalohuj si /home a /etc a pak dalsi adresare, kde mas nejaky svoje data (typicky treba /pub nebo /var/www) a pak to naformatuj. Jo a uloz si seznam baliku, mel by tam jit pak importovat a tim obnovis system tak, jak jsi ho mel nainstalovanej, konfiguracni soubory (=nastaveni desktopu) nemaji na to vliv, muzes je pouzit i na nove nainstalovanem systemu. Co Te vede k preinstalaci?
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: Reinstalacia 25.12.2006 | 19:28
        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
        Myslel jsem: konfiguracni soubory (=nastaveni desktopu) v ~/. nemaji na to vliv, muzes je pouzit i na nove nainstalovanem systemu.
        -- Buduj vláčky, posílíš mír!