upgrade firmwaru

Sekcia: Hardware a Drivery 25.12.2006 | 20:14
fero   Návštevník
Poraďte mi prosím,ako v ubuntu 6.06 urobím upgrade firmwaru napaľovačkyLG 4163b.Ďakujem.
    • Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 14:01
      ---   Návštevník
      je na to nejaky rozumny dovod? Ist na to metodou pokus/omyl je riskantne. Ale zase dnes uz mechaniky vela nestoja.
      • Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 14:17
        fero   Návštevník
        Dôvod je ten,že prestala mazať CD/DVD RW disky.Vypaľovanie je ok.Tak chcem skúsiť,či by upgrade firmwaru nepomohlo.
        • Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 14:45
          --   Návštevník
          ja som myslel rozumny dovod to robit v linuxe?
          • Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 15:04
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            A v akom systéme by to mal robiť? Mi nehovor, že by si to robil vo windowse.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 15:11
              ---   Návštevník
              ano robil ,kedze vyrobca firmveru nevie pochopit ze existuje aj nieco ine
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 15:14
                ---   Návštevník
                ale tu to uz riesili http://www.abclinuxu.cz/forum/show/159232
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 16:03
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Takže bez windowsu som v .... . Mne sa podarilo upgradnúť firmware v routri cez wine. A ani som sa nebál, keďže router ak by sa mi to nepodarilo by nabehol aspoň v režime kde by čakal na upgrade.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 19:40
                  randy   Návštevník
                  to si mal co za router :)) ked si potreboval wine... ja som ssa tsretol len s upgradom cez web rozhranie... a cisco routre upgradujem tak, ze novy ios si stahujem z tftp servra :) a k tej lg ... LG ma upgradovac len woknovy? nemaju taky jednodisketovy? :))
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upgrade firmwaru 25.12.2006 | 20:14
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Draytek Vigor. A wine som nepotreboval, bola to jedna z možných ciest Má aj upgrade cez tftp. To som neskúšal. A toto bol upgradovací program (*.exe), tak som skúsil, čo to spraví. A išlo to. Ak by to nešlo vrhol by som sa na tftp.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk