Linux a Alpha server

Sekcia: Ostatné 10.04.2005 | 21:49
Avatar marco23 Debian-MANDRAKE-MANDRIVA  Používateľ
ma niekto s tym skusenosti?? aky linux ide na to??
    • Re: Linux a Alpha server 09.04.2005 | 19:39
      m0d0r   Návštevník
      hmmm nie nejde to dokopy. A precitaj si dovody http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-alpha.xml http://www.debian.org/ports/alpha/ sorry ale viac dovodov sa mi hladat nechce :) spytaj sa uja gugla
      • Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 19:23
        Avatar marco23 Debian-MANDRAKE-MANDRIVA  Používateľ
        teda precitam ale na 100000000% tam bol Red Hat... len neviem ci je to nejaka spec.distribucia na alphu alebo je to jedno
        • Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 19:34
          peter golis   Návštevník
          nie je nam to jedno. platforma alpha ma iny typ procesora, takze programy pre intel i386 sa tam priamo nedaju spustit (v emulatore pc vsak ano).
          • Re: Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 19:46
            m0d0r   Návštevník
            hmmmm :):):) a co ak sa pre ten typ procesora skompiluju ? co potom pojdu tam ?:) Co take PDA :) to ma i386 procesor ?:) pochybujem :) a idu tam veci :) ????
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 21:49
              peter golis   Návštevník
              ano, presne. ak sa pre dany typ procesora skompiluju. inac je to mozne len v emulatore danej platformy. vo vseobecnosti nie je mozne priamo spustat programy pre intel na platforme alpha, tak ako nie je mozne priamo spustat programy pre platformu alpha na inteli. ps.: k berieme ten stary telefon nokia 9110 s ciernobielym displejom ako pda (povodne to bol telefon+pda), tak ano. jeho srdcom bol procesor 486 a bezal na nom GeOS. za domacu ulohu odporucim citanie cisc versus risc
        • Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 19:49
          m0d0r   Návštevník
          :):):):):):):):):):):):):)
          • Re: Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 20:25
            Avatar marco23 Debian-MANDRAKE-MANDRIVA  Používateľ
            no jedine co sa mi tam podarilo rozbehat je NT :)) aj to pre Alphu a vsetok soft len pre alphu ale strasne tazko sa to zhana .. ja neviem co za debilov to robilo... ale nasiel som ze pod linuxom by to malo behat.. je tam k tomu softik FX!32.. ktory to zvlada.. mal byt aj pre NT no uz ho niet tak chcem skusit tam dat Linux...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 21:36
              peter golis   Návštevník
              myslis vyrobcu? Digital equipment. neskor pohlteny Compaq. neskor pohlteny HP. Na svoju dobu sa jednalo o vynimocne vykonne stroje, na ktore sa dnesna architektura intelu nechyta. minimalne co sa tyka priepustnosti zbernice. to ze sa pre windows nt na platformu alpha zle zhanaju programy je pochopitelne. ale pre linux, no problem.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux a Alpha server 10.04.2005 | 21:44
                marco23   Návštevník
                no resne na ten myslim.. DIGITAL ALPHA 1000A :( no skusim asi rozbehat linux pod tym zazrakom :))