Zapisovanie inf. na Disk

Sekcia: Konfigurácia 30.12.2006 | 10:31
GrreXo   Návštevník
Zdravim, mam jeden problem nainst. som Linux vsetko potrebne si nastavil a skusil som si nieco z plochy dat na disk (screenshot) a nejde.Vypise mi, ze nemam na to patricne opravnenia.Tak sa vas pytam ci mi viete s tymto problemom poradit??? Vdaka.
    • Re: Zapisovanie inf. na Disk 28.12.2006 | 20:15
      WlaSaTy   Návštevník
      zapisujes tam, kde nemas pravo zapisu. typnem si ze sa snazis zapisat tie data na win ntfs disk.
    • Re: Zapisovanie inf. na Disk 28.12.2006 | 22:31
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ale no tak, hackeri nepouzivaju pracovnu plochu, hackeri pouzivaju prikazovy riadok!
      • Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 11:38
        GrreXo   Návštevník
        Ja niesom hacker, len sa snazim spravit Linux plne funkcnym ak sa to da takto nazvat.A ak mi vies poradit tak porad.Treba nejaky prikaz?Co mam robit?
        • Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 12:18
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Dobre takze: 1. aku mas distribuciu 2. ake mas graficke prostredie 3. co presne chces kopirovat 4. kam to chces kopirovat
          • Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 12:42
            GrreXo   Návštevník
            Distribucia Ubuntu, graficke prostredie neviem co mas na mysli proste to je jedno subory na disky,zmazat,premenovat,vytvorit.proste vsetky operacie na disky
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 13:04
              WlaSaTy   Návštevník
              uzivatel ma pravo zapisovat iba do adresarov na to urcenych. tam standardne patri patri jeho domovsky adresar a adresare urcene na docasne subory. stale sme sa nedozvedeli v com (asi gnome, nautilus) ti nejde zapisovat a kam ti to nejde zapisovat. ---- nejde mi vycikat. o tom ci mi treba alebo ci som bol s tym u urologa nehovorim. jednoducho mi to nejde.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 13:14
              ---   Návštevník
              Treba nejaky prikaz?Co mam robit? takto sa opytat vies ,ale na otazky neodpovedas ,tak potom necakaj pomoc, kto ma vediet co vlastne mas a co kam chces presuvat ,kopirovat? Takze este raz , co chces a kam to chces kopirovat. Popis rozdelenie disku. Mas win disky? Aky suborovy system? Chces to na ne kopirovat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Disk 29.12.2006 | 13:21
                GrreXo   Návštevník
                Syst. suborov je NTFS vo Win.Gnome nautilis-nieco podobne mam alebo je to toto.Rozdelenie je na C a D.V C je Linux aj Win.rozdeleny je pol na pol,ale niesom si isty.Hocico proste mi nedovoli akukolvek operaciu na Disku ci jednom ci druhom.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. na Di 29.12.2006 | 13:42
                  WlaSaTy   Návštevník
                  linux ti nezakazuje akukolvek operaciu na disku. linux ti bez problemov povoli v tvojej konfiguracii operacie citania i ked pozadujes aj zapis. takze ak ti treba, tak sa pozri napriklad po pripravku ntfs3g. viem, vyzera to zdlhavo a tazkopadne v tom linuxe, ale to je podstata preco by sa mali preferovat otvorene formaty ktore su dobre zdokumentovane. tam vsak ntfs(tm) od microsoft(tm) windows(r) nepatri, skus uhadnut preco.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. n 29.12.2006 | 13:55
                    GrreXo   Návštevník
                    Nemam ani sainu.Este sa mi tu vzskztol dalsi problem,dostal som sa na ucet roota,ale ked chcem zapisovat tak mi vypise, ze tato hdc disku je pripojena na disku, ktorz je len na citanie...co to ma znamenat?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie in 29.12.2006 | 14:14
                      ---   Návštevník
                      tu je navod ako rozbehat zapisovanie na ntfs particie od billyho de-billa http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=217009 lahsie riesenie je mat vo windowse jeden FAT32 disk a na ten v linuxe kopirovat , mam to tak a nemam problemy nieco niekam kopirovat , ubuntu ho automaticky pripojil a staci uz len pouzivat.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovani 29.12.2006 | 22:36
                        GrreXo   Návštevník
                        Fajn!Ja som tiez uz na fat32 a este ziadne disky pripojene nevidim...dufam,ze sa mi to podari..
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapiso 30.12.2006 | 03:52
                          -   Návštevník
                          podpora ntfs v linuxe nie je 100 percentne spolahliva lebo ntfs je proprietarny tajny format firmy micro$oft ktora odmieta zverenit jeho specifikaciu aby ini producenti operacnych systemov umoznili pouzivatelom bezproblemovo pristupovat k svojim sukromnym datam ktore nie su vlastnictvom microsoftu! a tak odporucam podporu zapisu na ntfs zatial nepouzivat, podpora fat32 je uz preverena rokmi takze v ramci moznosti funguje spolahlivo. podpora ntfs pre zapis je novsieho data a osobne jej velmi nedoverujem.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Za 30.12.2006 | 10:31
                            GrreXo   Návštevník
                            No mam ich pripojene, len po restarte mi znovu zmiznu ako sa to da nstavit aby som ich tam mal stale...skusal som prikaz zmenit na moje rozlozenie ten ktory je uvedeny hore a aj tak nejde..poradite mi niekto?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zapisovanie inf. n 29.12.2006 | 13:54
                    GrreXo   Návštevník
                    Nemam ani sainu.Este sa mi tu vzskztol dalsi problem,dostal som sa na ucet roota,ale ked chcem zapisovat tak mi vypise, ze tato hdc disku je pripojena na disku, ktorz je len na citanie...co to ma znamenat?