grafické karty

Sekcia: Hardware a Drivery 30.12.2006 | 03:58
MCMC   Návštevník
Pokúšam sa oboznámiť sa s LINUXOM.Zadovážil som si preto CD-Kubuntu pre 64bitový procesor.Výsledok-čierna obrazovka s textami.Známy mi hovoril,že na vine je grafická karta,nakoľko jej ovladač CD asi neobsahuje. Moje PC: MB Gigabyte GA-K8NXP-SLI Athlon 64 3800+ Ati Saphire 850x Pro Ram 1GB HD 2x 100GB Ako je to vlastne s ovladačmi grafiky?
    • Re: grafické karty 30.12.2006 | 03:58
      -   Návštevník
      pri spuisteni livecd *buntu by malo byt na zaciatku spustenia menu pre vyber moznosti ako je rozlisenie... skus ci tam nie je nieco ako pokrocile nastavenie apod. mozno to tam potom nejako rozbehas v vesa ovladacom.
    • Re: grafické karty 30.12.2006 | 03:35
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      ak sa chcete oboznámiť z linuxom tak live cd ubuntu nieje dobrá cesta (to slúži skorej na pozretie ako vyzerá to ubuntu a instaláciu...) skuste račej tieto SLAX www.slax.org lepšie ale česká verzia: ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/slax/SLAX-czech/slax-cs-5.1.8.1.iso alebo KNOPPIX slax osobne používam už dlho a ete sa mi nestalo že by sa mi nerozbehla grafika... na vesa ide vždy a na ovladačoch ati a nvidia v podstate tiež vždy. slax je rýchle distro s prívetivým vzhladom.... audio, video, office, internet.... jednoznačne odporúčam tomolc
      tomolc
    • Re: grafické karty 29.12.2006 | 23:13
      WlaSaTy   Návštevník
      problem LiveCD zvykne byt v tom ze sa nan nedaju doinstalovat ovladace, teda pokial sa nenainstaluje ako normalna distribucia na disk. otazkou je ktora verzia *buntu bola pouzita, Dapper (6.06), Edgy (6.10) alebo nebodaj Feisty Fawn Herd 1? no nic, v tej ciernej obrazovke by sa mohla dat zmenit konfiguracia tak aby sa pouzil neakcelerovany ovladac vesa alebo akcelerovany radeon pre ati x850. alebo je mozne pouzit inu verziu danej distribucie, popripade inu distribuciu :) to je tak, ked ma clovek veelmi novu kartu tak sa pre nu veelmi tazko testuje livecd.
    • Re: grafické karty 29.12.2006 | 21:22
      MCMC   Návštevník
      Zabudol som dodať,že sa jedná o LiveCD,ktoré sa mi nespustilo...