lilo passwd, cdnapalka, hotplug?

Sekcia: Konfigurácia 01.01.2007 | 22:30
Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
zdravim, mal by som par otazociek. 1. pouzivam LILO a potreboval by som tretiu polozku -win98- nejak zakodovat presnejsie pri jej vybere sa bude musiet zadat nejaky kod - aby ma sestra nesabotovala a nebehala po win. skusal som aj man lilo ale nic take sa mi tam nepodarilo najst. 2. pri starte ma najviac zdrzuje ked sa nastavuje hotplug. vypise Setting up hotplug a trva to asi minutu. je to potrebne pre usb - ked tam potrebujem kluc vopchat alebo modem alebo naco to vlastne je? a ako by sa to dalo vypnut ak to je nepotrebne? pri starte mam v USB len modem. 3. pri starte mi blika napalovacka CD akoby sa snazila najst CD a prestane az ked sa lognem do linuxu. inak stale blika aj hodinu. - pri win ide v pohode dik
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 31.12.2006 | 12:43
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      a dnes som si vsimol ze ta napalovacka blika kym ju nepripojim. uff
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 23:56
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      mam P3 866Mhz Coppermine, 128MB/133 ram, 10 GB a 20 GB HDD. reiserf. distro Vector Linux, kernel 2.6.12
      • Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 31.12.2006 | 00:07
        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
        ked odklepnem v lilo ze xcem linux tak 24s trva kym vypise Bios check sucesfull a zacne nabiehat linux. ked sa dostane na hotplug tak 1min10s trva kym ho prejde. od zaciatku spustania linuxu po graficky login mu to trva 2min38s. win98 ma za xvilu bootnute oproti tomu :-(
        • Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 31.12.2006 | 00:29
          WlaSaTy   Návštevník
          nejedna sa nahodou o notebook? tie mali podobnu _funkcionalitu neaktivovania pouzitia frekvencie pri boote.
          • Re: Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 31.12.2006 | 00:33
            Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
            nie. je to klasika bedna Hewlett Packard Vectra VL 400 DT. ale v man lilo tusim som videl ako to bios check vypnut. aspon ked som to dobre pochopil lebo moja anglina je poslabsia
            • Re: Re: Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplu 31.12.2006 | 14:35
              WlaSaTy   Návštevník
              myslis volbu compact? mozne je vsetko, ale skor by ma zaujimalo co mas za disk, moze byt ze je to nejaky prastary disk na nie velmi dobre podporenom scsi radici a to moze byt problem ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, ho 31.12.2006 | 22:14
                Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                tak hdd mam IBM-DTLA-305010 a Maxtor 4k020H1 a napalka CR 4802TE
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 18:46
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      2. nasiel som kde sa ten hotplug pri starte vypina, ale potom po restarte mi zas nesiel usb modem. hmm asi je to nutne zlo cakat tu minutu naviac. alebo sa to da nejak obist?
      • Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 19:08
        WlaSaTy   Návštevník
        ta 2ka by zaujimala aj mna, neviem ci by nepomohlo pouzit dynamicky dev, v statickom je strasne vela zbytocneho balastu ktory bezny clovek nikdy nepouzije.
        • Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 19:16
          Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
          hmm keby som tusil o co ide. jedine co ma napada s dev tak mam udev. ale asi toto nemyslis
          • Re: Re: Re: Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 19:31
            WlaSaTy   Návštevník
            vzhladom na momentalny burlivy vyvoj "udev versus hotplug/coldplug" to mozeme nechat na profesionalov. ale odporucil by som skontrolovat stav aktualnej podpory udev a hotplug v danej verzii distribucie a hlavne ci sa navzajom neblokuju. tak isto by som odporucil pozriet do magazinu (newsletter) danej distribucie ci tam niesu vyzadovane dodatocne kroky po update systemu od ktorych dost zavisi :) u mna na gentoo to bolo treba ale moc som si s tym nepomohol. no, ale vzhladom na to ze rebootujem sutocne vynimocne, tak ma to netrapi.
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 30.12.2006 | 11:46
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      hmm nikto nevie pomoct? :-(
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 29.12.2006 | 22:35
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      1. existuje aj man lilo.conf som ani nevedel. takze stacilo do lilo.conf odseku windows dat password = "" - do uvodzoviek dat heslo. super slape to ako ma :-)
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 01.01.2007 | 22:30
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      3. mno, som prepalil firmware a uz to neblika. hmm aj tak sa da :-)
      • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 24.01.2007 | 21:57
        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
        3. blika dalej, ale kaslem na to. pri bootovani vysuniem a zasuniem cd a je to.

        2. ten hotplug som vyriesil nakoniec tak ze som doinstaloval vlfix-hotplug a uz to trva len par sekund
    • Re: lilo passwd, cdnapalka, hotplug? 24.01.2007 | 22:10
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      ako sa to oznacuje ako vyriesene? ci to uz nefunguje?