ATi Radeon 9000 mobility driver

Sekcia: Hardware a Drivery 31.12.2006 | 13:40
Avatar DeOr Ubuntu  Používateľ
Zdravim. Ma niekto skusenosti zo spojazdnenim tejto graf. karty pod Xorg ? Mam ju v notebooku ale ani jeden driver ktory som zatial nasiel nejde korektne. Pri starte Xorg skonci na tom ze nevie najst zariadenie. Pocul som ze podpora starsich modelov kariet bola zastavena a v novych ovladacoch nieje zahrnuta.
    • Re: ATi Radeon 9000 mobility driver 30.12.2006 | 14:18
      WlaSaTy   Návštevník
      skusil si ovladace ati, radeon, vesa, ...? ktore ovladace si skusal? ano napriklad ovladac pre matrox g450 ti nepojde korektne s tou kartou, to je normalne.
    • Re: ATi Radeon 9000 mobility driver 30.12.2006 | 14:23
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      ja by som skúsil zo stránky stiahnúť posledný linuxový ovládač čo tú kartu podporoval.... a ked to nepojde ani stým tak poto to rozbrhával na OSS ovládačoch ako sa píše v ostatných inak pozor na ten xorg.conf - lebo ked sú pomotané čísla zariadení napr v Section "ServerLayout" je Screen 0 "Screen0" 0 0 a potom v Section "Screen" je Identifier "Screen1" (ma byť Screen00 tak to vypisuje že nenašiel zariadenie x sa nerozbehne no ale jak hladám tak hladám na tej novej neprehladnej stránke amd/ati sa neviem dopátrať k zoznamu starších ovládačou.... tomolc
      tomolc
    • Re: ATi Radeon 9000 mobility driver 30.12.2006 | 13:46
      ---   Návštevník
      a co si uz vyskusal? starsi ovladac tiez nejde? (tusim starsi ako 8.28.8)
    • Re: ATi Radeon 9000 mobility driver 30.12.2006 | 12:53
      ubukubu   Návštevník
      fglrx driver od ati si skusal?
      • Re: Re: ATi Radeon 9000 mobility driver 30.12.2006 | 13:45
        Srigi   Návštevník
        fglrx driver v min. poslednych troch verziach odstryhol vsetky R200 cipy, cize offic driverom od ATI to nerozchodis (mozem poslat poslednu verziu, ktora ma este podporu, napis sem mail). Ale je to IMHO zbytocne lebo Radeon 9000 mobility ide na open-source driveroch hned po instalacii akejkolvek velkej distribucie. U mna je po instalacii Ubuntu hned rozchodena 3D acc (glxgears 780fps) prave s tymito OS drivermi. Ak Ti to nejde skontroluj ci mas v xorg.conf zadane toto: Section "Device" Identifier "ATI Technologies, Inc. Radeon R250 Lf [Radeon Mobility 9000 M9]" Driver "ati" Section "Module" Load "i2c" Load "bitmap" Load "ddc" Load "dri" Load "extmod" Load "freetype" Load "glx" Load "int10" Load "type1" Load "vbe" EndSection Section "DRI" Mode 0666 EndSection Device mozes prip. vyskusat radeon dolezite je tiez mat nainstalovane balik xserver-xorg-driver-ati, v ktorom su tie OS drivery.