Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou.

Sekcia: Komunita 06.01.2007 | 15:09
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
V poslednom case som premyslal na otvorenostou / uzavretostou linuxovej komunity. Jedna z veci co ma serie su provokacne prispevky typu "bill gates" alebo "vista rulezz", pripadne fundovanejsie prispevky ale zamerane proti linuxu (v podstate vsetky prispevky kde neprogramator vravi co by linuxovi programatori mali robit a ze preco nespravia to a to, no a dalsi co sa pozeraju len na komercnu stranku veci a maju uplne scestne poziadavky). Co si myslite o tom, mal by sancu uspiet nejaky uzavrety portal (nieco ako linuxos.sk) ale ktoreho komunita by bola tvorena len vybranymi jedincami, napr. ze by ste museli mat napr. 3 linuxove projekty na sourceforge a ovladat aspon 3 programovacie jazyky na to aby ste sa na stranku dostali (berte to ako priklad). A prijatie noveho clena by bolo len na pozvanky + dokaz co vie, ziadna instantna registracia na 3 kliknutia mysou. Ak ano, potom by clenovia tej komunity boli usetreny vsetkych tychto otravnych typkov. Co si o tom myslite? Konkretne o tom uzavretom portali? (Uz jasne vidim tu uvodnu stranku, dve policka "meno" + "heslo" a nic viac, len slintajuci pohlad lamerov... :)
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 17:13
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      uppsss... nejak to padlo do nespravneho fora, malo to ist do komunita... (no co, som vidlak:)
      • Re: Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 20:27
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        zmenene :)
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 18:07
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      dovolim si reagovat. tie prispevky o ktorych hovoris ano mas pravdu o ich vhodnosti ci nevhodnosti nema zmysel sa bavit. drviva vacsina je zbytocna.... ci by mal sancu uspiet uzavrety portal? myslim ze hej, ale podmienky pristupu by bolo velmi potrebne zvazit. Pozri sa na moj pripad, nie som bohvieaky programator hoci mam za sebou semestre v TP ci C ci C# ale proste programovaniu sa nevenujem. a na druhej strane chcem byt clenom komunity linuxu nechcem byt z nej vyluceny z toho dovodu ze neviem programovat alebo ze neviem to ci to..... skor by som prijal sprisnenie poziadaviek pre userov ktory by boli registrovani na take forum a umyselne by spamovali forum. Do fora by mali prispievat len registrovani a kto by spamoval toho jednoducho vymazat...... vyjadril som len svoj nazor NO FLAME
      dreamwalker
      • Re: Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 03.01.2007 | 00:54
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        Súhlasím s tým, čo napísal WlaSaTy. Nie je to podľa mňa dobrý nápad (niektoré príklady z minulosti by sa tiež vari našli). Okrem toho, tento portál je (aspoň pre mňa) predovšetkým šíriteľom myšlienok Open Source, a preto si dosť dobre neviem predstaviť jeho fungovanie v uzavretej komunite. (Miesto šírenia uzatvorenie?) Žiaľ, ako tu už bolo napísané, niektoré nežiadúce javy k tomu jednoducho patria. Žiaľ... Keď sa dvere otvoria môže vojsť ktokoľvek. Ale, (a v to dúfam), vo veľkom dave sa rýchlo stratí akýkoľvek krikľúň, však? :-)
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 18:24
      WlaSaTy   Návštevník
      aku buducnost bude mat komunita ktora sa pred svetom uzavre? pristup do nej bude tazky a postupom casu na nu budu zabudat jej clenovia. ci uz koli tomu ze uz nebudu mat na intraku net alebo preto ze budu mat net v praci po pracovnej dobe, alebo ich prepadne kolobeh zivota a daju prednost rodinnemu kruhu ...
      • Re: Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 20:41
        skywaker   Návštevník
        jedine riesenie je aby zalozit nove forum mohli len prihlaseny uzivatelia !!!! ostatny ktory budu chciet prispiet uz nemusia byt prihlaseny... myslim ze tymm si ludia budu davat vecsi pozor na to o com chcu kecat. a vyhneme sa niektorym cudnym ludom ktory ani nevedia robit vo windowse a horko tazko vedia napisat spravu do fora....takze ak tam bude podmienene prihlasenim tak si tak netrufnu pisat hluposti a flame. ostatne reakcie uz nemusia vyzadovat prihlasenie
        • Re: Re: Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunito 02.01.2007 | 21:57
          WlaSaTy   Návštevník
          v tomto pripade by sa zmenila iba jedna vec, zacali by sa ozivovat stare thready namiesto zakladania novych. a to by este viac poskodilo. novu hadku vymazes rychlo a jednoducho kedze je bezcenna a jednostranna, ale stary uzitocny thread by bolo treba precistit. no a to stoji cas ... napad je to pekny a starsi ako si ktokolvek z nas mozes mysliet, realizacia je vsak horsia. zatial najlepsiu realizaciu (unikatne bodove ohodnotenie prispevkov) mal root.cz teda pokial to dokazem posudit. namety su urcite vitane...
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 20:53
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      zalezi ci by sa poskladala taka komunita ludi co by tam chodili... mne sa ten napad nepaci :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 02.01.2007 | 22:32
        -   Návštevník
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 05.01.2007 | 10:12
      Avatar chatpall   Používateľ
      Vlasne vsetko bolo povedane. Ale preco ta toto napadlo? Ved aj taketo organizacie existuju :) Mna zase minule napadlo toto: Preco sa tolko rozculujeme niekedy nad prispevkami typu "MS rulez, Bill G. great, linux sucs"? Ved do "slobodnej" komunity moze prist v momente hocikde a v odist mozes tiez kedy sa ti zachce. Prispevky takeho typu ako som spomenul aj tak nic nevyriesili, iba narobili zle. Este ziaden z flamov nepohol vyvoj k niecomu, iba fundamentalisti maju olej na svoj ohen. Ale opensource tvoria ludia pre ludi, preto zlyhali vsetky snahy o jeho komercionalizaciu, zavana to socializmom, ale je to tak. Ak sa pride nejaky clovek ktory vidi "obrovske" moznosti vyplakat na linuxove forum o tom ako by sa mal opensource uzavriet a zacat sa predavat a tym sa stat kvalitnejsim, tak potom vobec nema sajnu o com pise. Myslim ze nikdo z nas nepotrebuje brat taketo prispevky vazne. Alebo ano? Uzavretost je riesenie v specifickych pripadoch.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 06.01.2007 | 13:35
      Dumaru   Návštevník
      Toto si fakt prestrelil, pripadá mi to, ako by si bol diktátor, ktorý chce urobiť selekciu nežiadúcich. 1. Každý nie je hneď programátor, prečo by ale nemohol dávať návrhy na vylepšenie? 2. Prečo neberieš názory iných a provokácie ťa hneď "serú"? 3. Asi by sa Linux nikdy nerozširoval a len "vyvolení" by používali Linux.
    • Re: Zamyslenie sa nad uzavrtejsou komunitou. 06.01.2007 | 15:09
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      To co tu pises je rasizmus. Nic viac, nic menej. Nezabudaj, ze narody co sa uzavreli- VYMRELI.
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)