ovladace

Sekcia: Hardware a Drivery 03.01.2007 | 21:40
Leachim   Návštevník
Ahojte, som v linuxe novy a chcel by som sa spytat par veci.. Isiel som instalovat drivre ku grafike, mam nvidia N6200.. vypol som Xa, spustil instalaciu drivrov, ale vraj nemam drivre vykompilovane pre moje jadro a nevie najst zdrojaky mojho jadra, aby si mohol vykompilovat drivre.. Bolo pisane, ze mam zadat --kernel-source-path, aby som zvolil cestu, akurat, ze mi to nebere... Tak neviem co mam robit... A pri zvukovej karte mi zase nevie najst usr/src/..../version.h, pritom tam mam zdrojaky jadra nakopirovane.. Nevie mi niekto povedat, kde je problem?? kde mam to version.h zobrat???
    • Re: ovladace 03.01.2007 | 13:00
      WlaSaTy   Návštevník
      pri instalacii ovladacov nestaci mat nakopirovane zdrojaky jadra ale treba mat nainstalovane zdrojaky aktualneho jadra v ocakavanej lokacii (/usr/src/linux). ake zdrojaky si nahodil a ako?
    • Re: ovladace 03.01.2007 | 13:10
      Elven   Návštevník
      dost by sa hodilo aku mas distribuciu...
    • Re: ovladace 03.01.2007 | 19:57
      Leachim   Návštevník
      Dostribuciu mam Linux Debian 3.1, jadro 2.6.8-2-386. Zdrojaky som dal tieto... http://security.debian.org/debian-security/pool/updates/main/k/kernel-source-2.6.8/kernel-source-2.6.8_2.6.8.orig.tar.gz A iba som ich tam nakopcil.. Asi am bude chyba co? Sry, ale v Linuxe som fakt este N00ba :) Ale spravne som mal, ze som ich mal v usr/src/linux
      • Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 20:14
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        kernel-headers-verzia instaluj (v novsich verziach linux-headers)
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 20:37
        WlaSaTy   Návštevník
        smolka, ty ich tam musis mat rozbalene a nie nakopirovany komprimovany archiv. nema debian jenaky prikaz typu "deb install build-essentials kernel-source" ? pouzivam inu distribuciu takze ...
        • Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 20:46
          Leachim   Návštevník
          OMG, si myslis, ze som az taky n00b, ze neviem rozbalit jeden archiv??? no LOL... Samozrejme, ze ich tam mam rozbalene
          • Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:00
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            no a mr. 13375|{i11 preco si nepouzil apt?
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:04
              Leachim   Návštevník
              BTW: dal som instalovat drivrre ku grafike, nech si skusi vykompilovat tie drivre, ked uz tam mam vsetky zdrojaky... Zozaciatku islo, zacal kompilovat, ale potom skoncil s errorom.. Otvoril som log a bolo tam more errorov, sytax error, potom dereferencing pointer to incomplete type a rozne dalsie
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:05
                Leachim   Návštevník
                Sry, zabudol som odpisat.. Pls povies mi, ako ho pouzit?
          • Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:19
            WlaSaTy   Návštevník
            co mas v tom adresari /usr/src/linux a kam ukazuje /lib/modules/`uname -r`/build alebo source?
            • Re: Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:27
              Avatar Leachim Gentoo & Debian  Používateľ
              v tom usr/src/linux mam kernel-source a kernel-headers, samozrejme rozbalene... To /lib/modules/`uname -r`/build som ani nepozeral, neviem ani co to je :D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ovladace 03.01.2007 | 21:40
                WlaSaTy   Návštevník
                tie /lib/modules/(verzia aktualne nastartovaneho jadra)/build a sources su dva linky ukazujuce na /usr/src/linux-(verzia aktualne nastartovaneho jadra) kde mas mat rozbalene potrebne adresare. ak tam mas podardesare nazvane kernel-source a kernel-headers, tak si frajer.