Kubuntu

Sekcia: Ostatné 17.04.2005 | 10:46
Ykso   Návštevník
Ahojte.Stiahol som obraz Kubuntu,nainstaloval,ale pri rozbalovani suborov mi cervenym vypisuje jeden fail: * ror - Temporary failure in name resolution. S toho vypliva ze graficke prostredie sa mi spusti len prvy krat,jedine ak som root.AK dam restart a spustim kde tak mi len vpravo blika 10 cm pasik a nevidim vobec nic a takto stale dokola.Skusal som nastavovat rozlisenie v xorg.conf cez vim ale nepomohlo.Toto iste presne mi spravilo aj Ubuntu.Viete mi poradit? nebude skor problem s tymi iso obrazmi alebo s xwindow? Presne tieto chyby sa robili aj na kamosov compe Poradte
    • Kubuntu dopisujem 11.04.2005 | 11:19
      Ykso   Návštevník
      Este dopisujem ze instalacia prebehla uplne v pohode,hlaska *ror sa vypisuje aj pri starte systemu. Pri dalsich pokusoch o prihlasenie zlyha aj user aj root.
    • Re: Kubuntu 11.04.2005 | 18:34
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      MD5SUMs sú v poriadku?
      • Re: Re: Kubuntu 12.04.2005 | 10:20
        Ykso-martin   Návštevník
        Ahoj Ondrej,akurat som to vcera kontroloval,je to ok. Stiahnute to je original z Kubuntu stranok,palene v SuSE 9.2., skusal som to vcera este raz prepalit tak uvidim co to spravi. Totiz skusal som to na dvoch rozlicnych kompoch a robilo tie chyby rovnako.
        • Re: Re: Re: Kubuntu 12.04.2005 | 17:08
          matelo   Návštevník
          Cau mne robi toto iste aj Ubuntu 5.04. To starsie mi ale fici, takze ak by ste niekto mali nejaky napad alebo riesenie tohto problemu...
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 12.04.2005 | 18:58
            gofree   Návštevník
            niekde na abclinux.cz som cital ze 5.04 ma nejaku chybu...mne sa prejavuje tym ze po restarte mi hodi monitor out of range :( a niesom sam :) to iste mi robi aj ubuntu 5.04...no pockam
    • Re: Kubuntu 12.04.2005 | 13:25
      transport   Návštevník
      Rad by som vyskusal kubuntu, viete mi povedat, ci kubuntu riesi aj zavislosti, ked instalujem rpm v konzole, teda ci vypisuje potrebne zavislosi, a ci tam najdem pppd, aby som mohol rozbehat modem edge zadacom a kde by som nasiel list programov, ktore su zahrnute do instalacie.
      • Re: Re: Kubuntu 12.04.2005 | 14:36
        transport   Návštevník
        teda sorry za to rpm lebo debian ma deb baliky dufam
      • Re: Re: Kubuntu 12.04.2005 | 22:30
        Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
        samozrejme ze riesi zavislosti, pppd samozrejme obsahuje (akurat ze sa vola ppp) a zoznam balikov urcite najdes na http://www.ubuntulinux.org
        • Re: Re: Re: Kubuntu 14.04.2005 | 13:29
          matelo   Návštevník
          tak uz mi to funguje. Problem je asi so slovencinou, nainstaloval som to anglicky a funguje to v pohode. Tak ma napadlo, ze som mohol skusit cestinu:-)
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 17.04.2005 | 10:46
            ps   Návštevník
            robi to aj v cestine. ps